Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrum’da üç mağaza kül oldu

  Yaşar ANTER- Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM, (DHA)
  15 Kasım 2009 - 09:21Son Güncelleme : 15 Kasım 2009 - 10:40

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi'nde henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlamayla birlikte çıkan yangında üç mağaza, depolarıyla birlikte yanarak kül oldu. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabası sonucu söndürülen yangında, yaklaşık 800 bin TL'lik maddi zarar meydana geldi.

  MAĞAZA SAHİBİNİ YANGIN YIKTI

  Türkkuyusu Mahallesi Emin Anter Bulvarı’ndaki Arma Center Home Garden Mobilya Mağazası’nda bugün saat 21.30 sıralarında patlamayla birlikte yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, bitişiğindeki Kütahya Porselen ile Asya Yapı ve Tesisat Malzemeleri’nin bulunduğu mağazalara sıçradı. Kısa sürede olay yerine sevk edilen sekiz itfaiye ekibi ve otuza yakın işçi, alevlere müdahale etti. Bodrum Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon ve İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay'ın da izlediği söndürme çalışmaları sırasında bazı mağaza sahipleri, görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırdı. Polisin araya girmesiyle olaylar büyümeden önlenirken, yangın yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Üç mağazanın showroom ve depolarının tamamen kül olduğu yangında yaklaşık 800 bin TL'lik maddi zarar meydana geldi.

  İŞYERİ SAHİBİNİN GÖZYAŞLARI

  Arma Center Home Garden Mobilya Mağazası’nın işletmecisi Rahmi Yıldırım, dizlerinin üzerinde yere çökerek dakikalarca mağazasının yanışını hüngür hüngür ağlayarak ve dua ederek izledi. Yıldırım, “Yıllarca biriktirdiğim emeğim bir anda yok oldu, ne diyebilirim ki. İçeride 300 bin TL'den fazla değerde malım vardı, ben bittim” dedi.
  Belediye Başkanı Kocadon yaptığı açıklamad, “Yangının bir patlamanın ardından çıktığı duyumunu aldık, elektrik kontağı da olabilir, itfaiye ve olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını yaptıktan sonra kesin sonucu alabiliriz. Bizim için önemli olan can kaybı olmaması” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı