Gündem Haberleri

  Bodrum’da milletvekili dokunulmazlığına karşı imza kampanyası

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  22.08.2009 - 14:23 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi'nde CHP Gençlik Kolları tarafından iki hafta önce başlatılan ‘Milletvekilleri Dokunulmazlıkları Kaldırılsın’ kampanyasına 15 bin kişi destek verdi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Uğur Dündar'ın televizyon programında verdiği sözü tutmasını isteyen CHP İlçe Başkanı Duran Öztürk, “TBMM bir ayrıcalıklı kişiler kulübü olmaktan kurtarılmalı” dedi.

  Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde ve beldelerinde CHP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Milletvekilleri Dokunulmazlıkları Kaldırılsın’ kampanyasında iki hafta içerisinde 15 bin imza toplandı. Bugün de çarşı merkezindeki Cevat Şakir Caddesi’nde açılan stantta Muğla İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Salih Zeki Köylü, Bodrum Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri Hüseyin Özalın, Taner Uslu, CHP Kadın Kolları Başkanı Asuman Ağan ve yaklaşık 100 CHP’li destek için imza koydu. Kampanyaya ilçede bulunan tatilciler de ilgi gösterdi. İki saat içerisinde yaklaşık 1200 imza toplandı.

  CHP İlçe Başkanı Duran Öztürk, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 yılında televizyon kanalında Uğur Dündar’ın programında verdiği dokunulmazlıkları kaldırma sözünde durmasını istediklerini belirterek, “25 Ekim 2002 tarihinde Erdoğan ve Deniz Baykal, Uğur Dündar’ın sunduğu Seçim Arenası programında dokunulmazlıklar konusunda konuşmuş, Türk halkına söz vermişlerdi. Erdoğan aynı programda dokunulmazlıkların kaldırılacağı konusunda söz vermişti. Aradan geçen yedi yıla rağmen Erdoğan bu sözünde durmadığı gibi, yolsuzluk yapanlardan hesap soracağız diye ortaya dökülenler bugün hesap veremeyecek konuma gelmişlerdir. TBMM bir ayrıcalıklı kişiler kulübü olmaktan kurtarılmalı, ar damarı çatlamış olanların ülkemizi yönetmesinde söz sahibi olmaları, ülkemize ve insanlarımıza karşı yaptıkları haksızlıklar ortadan kaldırılmalı” dedi. Ay sonuna kadar 30 bin imzaya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Öztürk toplanan imzaları TBMM'ye iletilmek üzere CHP Genel Başkanlığı’na göndereceklerini belirtti.

  Kampanyadaki basın açıklaması katılanların ‘Temiz Siyaset İstiyoruz’ ve ‘Temiz Parlamenter İstiyoruz’ sloganları atması ile sona erdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı