MUĞLA HABERLERİ

Bodrum’da Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Sürdü

IHA
30.10.2015 - 12:41Son Güncelleme :
IHA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıl dönümünde Bodrum’da düzenlenen fener alayına binlerce vatandaş katıldı.
Cumhuriyetin 92. yılında, Bodrum Milta Marina önünde toplanan binlerce Bodrumlu ve tatilini Bodrum’da geçirenler, ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla Bodrum Belediye Meydanı’na yürüdü. Saat 19.00’da başlayan yürüyüş öncesinde Bodrum Motosiklet Kulübü üyesi motosikletliler, Bodrum Bisiklet Kulübü üyesi bisikletliler ve Bodrum Vosvos Kulübü üyeleri araçlarıyla hareket etti. Araçların hemen ardından bando eşliğinde yürüyüşe geçen Bodrumluların arasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da vardı. Fener alayında Başkan Kocadon’a eşi Hülya Kocadon ve kızı İpek Kocadon ile Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Bodrum Belediye meclis üyeleri eşlik etti. Binlerce kişi marşlar, meşaleler ve sloganlar eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı’na coşkuyla yürürken, atılan havai fişekler de fener alayına renk kattı.
Barış ve Gençlik meşalesini yaktıktan sonra tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Sizler laik Türkiye Cumhuriyeti’nin son kalesisiniz. Sizlerin belediye başkanı olmaktan son derece gururluyum, mutluyum. Bu güzel bayram bütün dünyaya, Türkiye’ye kutlu olsun. Daima birlik ve beraberlik içinde kalalım, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrum’da Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Sürdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum’da Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayıyla Sürdü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı