Ege Haberleri

  Bodrum’da birlik krizi tırmanıyor

  Nilüfer KANDIRMIŞ /BODRUM, (DHA)
  05.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum Yarımada Belediyeler Birliği’nde Konacık Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Tosun’un başkan seçilmesiyle başlayan gerginlik tırmanıyor. Bodrum Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon, birliğin siyasi atmosfere çekilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

  "Bodrum Belediyesi ve başkanı olarak birlikten çekilme kararı aldım. Ben ve birlikteki 6 belediye başkanı da geçen seçimlerde oy kullanmamıştır. Çoğunluğun olmadığı bir belediyeler birliğinin nasıl çalışacağını merak ediyorum. Bir an önce Bodrum’da yapılan bu yanlışın düzeltilmesi, diğer arkadaşların da gerekli özveri içinde olmalarını istiyorum. Bodrum’un mega projelere ihtiyacı var."

  Kocadon, birlik seçimlerine sert eleştiriler getirirken, şu görüşleri savundu:

  "Bazı belediye başkanlarının hoşgörüsüz davranması, Turgutreis ve Bitez belediye başkanlarının encümen belirlemek için ek süre istemesine karşı, sert tavır takınması bizi çok üzdü. Bodrum Belediyesi olarak gerginliğin içinde olmayacağız. 11 belediyenin olduğu yerde 6 başkan oy kullanmıyorsa, demokraside çoğulculuğu düşünemeyiz. Biz birliği dağıtmanın peşinde değiliz. Gerekirse yeni birlik kurarız. Ufak hesaplar peşinde değiliz. Üst kimliğimiz Bodrum’dur, kimse unutmasın."

  Bodrum Yarımadası’nın yararına olacak her karara imza atmaya hazır olduklarını vurgulayan Kocadon, "Kimse kendi çıkarı ve hırsı için Bodrum’u kullanmasın. Bodrum halkı da buna müsaade etmeyecektir. Hibelerle ve AB fonlarıyla Bodrum’un sorunlarını çözebiliriz. Devlete yüzümüzü dönmek zorundayız. Bodrum’un artık zaman kaybetmeye değil, icraata ihtiyacı var" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı