MUĞLA HABERLERİ

Bodrum’da Balık Avlama Heyecanı

IHA
30.10.2015 - 13:30Son Güncelleme :

BALIK AVI HEYECANI BAŞLADI

IHA

Bodrum’da balık avlama heyecanı başladı. İlk gün yarışlarında 43 tekne olta ile balık avlama yarışmasına katıldı.
Yarışmaya Türkiyenin yanısıra Yunanistan’ın Kos ve Atina bölgelerinden, Kazakistan ve Tatristan den gelen yarışmacılarda katıldı: Her teknede yarışmacı olarak 5 kişi bulunuyor. İlk gün yarışlarında Poca pocu adlı teknede Alp Kirşan ve ekibi 14kilo altıyüzseksen granma ağırlığında gelen bir akya balığı yakalayarak günü önde tamamladılar.
İlk gün Fındık teknesi 13.40 kg ile albakos, Reçete teknesi 5.94 kg ile orkinos balığı yakaladı. Bey adlı teknede yarışa katılan Yunan ekibi 7.36 kg lik sinarit yakaladılar. Ancak Yunan ekibinin yakaladığı balığı kayıt altına alınmasına sırasında iletişim sorunu yaşandığı için yarışma dışı kaldılar.
Bodrum Marine Group ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, Milta Bodrum Marina ve Marina Yacht Club Bodrum’un katkılarıyla gerçekleşen Bodrum Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası bu yıl yedinci kez düzenleniyor. Her yıl büyük bir heyecan ve çekişme yaşanan yarışmada bu yılda yarışmacılar Gökovanın muhteşem güzelliği içinde mücadele ediyorlar.
Yarışmada, geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanı sıra, doğal güzelliklerine de dikkat çekmek amacılayla, Milta Bodrum Marina ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.
Turnuvada, dereceye girenler, toplam 10.000 Dolar değerinde çeşitli ödüllere sahip olacak.
Turnuva sportif amaçlı olup, IGFA (Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu) Sportif Balıkçılık Deniz Kuralları ve Bodrum Sportif Balıkçılık Turnuvasına özgün kuralların yanı sıra çevreyi korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla, "Yakala ve Sal" (Catch and Release) ve etik kurallarda ayrıca uygulanıyor.
Şakir Tüfekçi ve Osman Kandemir anısına düzenlenen yarışmada ,yakala burak, En büyük balık ve ilk üç dereceye giren yarışmacılara ödül verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrum’da Balık Avlama Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum’da Balık Avlama Heyecanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı