Ege Haberleri

EGE

  Bodrum’da 2 başkan AK Partili oldu

  Yaşar ANTER, Nilüfer KANDIRMIŞ, (DHA)
  08.09.2013 - 13:54 | Son Güncelleme: 08.09.2013 - 13:55

  Rozetler Ankara'da takılacak.

  BODRUM’da bir süre önce partilerinden istifa eden DP’li Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ile Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar AK Parti’ye geçti. Yine aynı partiden istifa eden Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Uysal ile Gümüşlük Belediyesi Meclis Üyeleri Mehmet Ali Öztaşkın, Mehmet Çetin Karabağlı, Orhan Tosun ve Atıl Özpınar’ın da partiye geçtiği açıklandı.
  AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı İlçe Danışma Toplantısı Nurol Kültür Merkezi’nde partinin Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, “Aramızda iki belediye başkanı var” diye belirttiği Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar’ın partisinin Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından üyelik formlarının doldurtulduğunu ve yönetimin karar aldığını söyledi. Belediye başkanlarının partiye geçişiyle ilgili resmi prosedürün kendi içlerinde henüz tamamlanmadığını ifade eden Öztürk “Göltürkbükü Belediye Başkanımız buraya gelirken bana ‘Rozetimizi takacak mısınız’ diye sordu. Bizde rozetler başbakanımız tarafından takılır. Onların rozetlerini de Ankara’da Başbakanımıza taktıracağız” dedi.
  Bir süre önce partilerinden istifa eden DP’li Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ve Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar ile beş meclis üyesi AK Parti’ye geçti. Tire ve Kaynar’ın rozetleri Ankara’da takılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı