MUĞLA HABERLERİ

Bodrum, Avrupa’nın Kış Kataloğunda

IHA
29.09.2015 - 16:56Son Güncelleme :

BODRUM, AVRUPA'NIN KIŞ KATALOĞUNDA YER ALDI

IHA

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret eden FTI Grup Yöneticileri ve Meeting Point Türkiye Yöneticileri, Bodrum ile Almanya arasındaki turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret eden FTI Grup Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Direktörü Hicabi Ayhan ile Meeting Point Türkiye Ege Direktörü Orhan Kangül ve Bodrum Kontrat Müdürü Hakan Alim, Almanya’da yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Direktörü Hicabi Ayhan, geçtiğimiz günlerde bölgenin yaşamış olduğu sel felaketi için de FTI Grup adına Başkan Kocadon’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Ziyarette yetkililer, 2015 yılı için Alman pazarındaki Bodrum hedeflerini büyük ölçüde yakaladıklarını ifade ederek, 2016 yılı için çalışmalarını pekiştirmek amacıyla ilk defa bir Alman Tur Operatörü olarak Bodrum’a 2015- 2016 Kış Kataloğunda yer verdiklerini ifade etti. Almanca olarak hazırlanan katalog; Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki acentalar ile ilgili kişi ve kurumların adreslerinde yerini aldı.
“Yapılan çalışmalar bölge ekonomisine ileride ciddi kazançlar sağlayacak”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yapılan çalışmaları bölge adına son derece pozitif bulduğunu belirterek, “Turizm faaliyetlerinin artarak devam etmesi için karşılıklı olarak çalışmalarımız sürecek. Bu çalışmanın bir ilk olarak diğer operatörlere de örnek olabileceği düşüncesindeyim. Almanya’da yapılan bu çalışmalar Bodrum’a hareket katacak. Oluşacak bu kıvılcımın ilerleyen yıllarda bölge ekonomisine ciddi kazançlar sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.
Ziyarette, Bodrum’un da bundan böyle Almanya pazarında diğer kış operasyonu yapan bölgeler gibi kış destinasyonu olduğu, özellikle seyahat acentaları ve yolculara duyurma amaçlı birlikte işbirliği içerisinde tanıtım çalışmalarına gidebileceği de konuşulan konular arasındaydı.
FTI Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Direktörü Ayhan; yapılan bu çalışmayı Avrupa’da etkin bir şekilde gerçekleştirebilecek bir operatör olduklarını da ifade ederek, “Grubumuz bünyesinde var olan ve ulusal yayın yapan tek seyahat televizyon kanalı olan Sonnenklar TV ile bunu rahatça hayata geçirebilir, kısa sürede meyvelerini toplayabiliriz. Bu kanal aynı zamanda Almanya’ya komşu ülkelerden de rahatça izlenebiliyor. Yaklaşık 30 milyon seyirciye kadar ulaşabiliyor.” dedi.
Diğer taraftan Ayhan, grubun seyahat acentalarına Bodrum destinasyonu hakkında tüm detayları aktaran ve bilgilendiren bir Online Akademi Departmanının bulunduğunun bilgisini de vererek, bu iki yöntem ile hedeflenen yolcu sayısının, satıcı bilgilendirmesi ve yönlendirmesinin sağlıklı bir şekilde uygulanacağı belirtti.
İngiltere pazarına da değinilen ziyarette FTI Grup Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Direktörü Hicabi Ayhan, aynı tanıtım faaliyetlerinin İngiltere için de uygulanabileceğini, grubun bünyelerine kattıkları You Travel ile benzer çalışmalar yapılarak bunu hayata geçirilebileceklerini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrum, Avrupa’nın Kış Kataloğunda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum, Avrupa’nın Kış Kataloğunda haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:29
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı