Ege Haberleri

EGE

  Bodrum’a gönül verdi

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 03 Mayıs 2000 - 00:01

  Kaymakam Uğur Boran, iki yılda 13 yurtdışı etkinliğine katılarak ilçeyi dünyaya tanıttı. Boran, yeni turların başlatılmasını sağladı, esnafın yüzü güldü.

  BODRUM'a iki yıl önce atanan Kaymakam Uğur Boran, turizme katkılarıyla ilçenin dünyadaki imajını tazeledi. Boran, 9'u Almanya, İngiltere ve Rusya'daki turizm fuarları olmak üzere 13 yurtdışı etkinliğe katıldı, ilçeyi tanıttı.

  Öncü Ruslar geldi

  BORAN'ın son olarak Moskova'daki MITT Fuarı'nda sözleşmesini gerçekleştirdiği Rus turistlerin Bodrum'a gelmesi projesi de ilk meyvesini verdi. 160 kişilik ilk Rus kafilesi uçakla Bodrum'a geldi, esnafın yüzünü güldürdü.

  Etkinliklere imza

  ALMANYA'nın Bochum kentiyle Bodrum arasında öğrenci değişimi ve yaz okulları projesine de imza atan Uğur Boran, ilki geçen yıl gerçekleştirilen sürat motorları yarışının bir ayağının bu yıl da ilçede yapılmasını sağladı.

  Turizmciye örgüt

  YAKINDA denize indirilecek, tüm Akdeniz limanlarını dolaşıp tanıtım yapacak Bodrum Yelkenli Okul Gemisi projesine de katkı sağlayan Kaymakam Boran, turizmcileri başkanlığını yaptığı BOTAV (Bodrum Tanıtım Vakfı)'nın çatısı altında toplama çalışmalarına başladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı