Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrum’a beş yıldızlı Acil Tıp Merkezi

  Yaşar ANTER / BODRUM (DHA)
  05 Aralık 2009 - 18:43Son Güncelleme : 05 Aralık 2009 - 18:43

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi'nde Özel İnter Tıp Acil ve Cerrahi Merkezi açıldı. Merkezin özellikle yeni doğan bebekler için yoğun bakım ve acil cerrahide önemli bir açığı kapatacağı belirtildi.

  Gümbet Mahallesi Sadi Irmak Caddesi'nde bin 200 metrekare arazi ve üç katlı binada hizmete giren Özel İnter Tıp Acil ve Cerrahi Merkezi 3.5 milyon dolara mal oldu. Merkezin açılışına Muğla Sağlık Grup İl Başkanı Dr. İskender Sencer, eski Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu, merkezin işletme müdürü Metin Şentürk, merkezin başhekimi Dr. Nergiz Göktaş ve yaklaşık 400 davetli katıldı.

  Tüm branşlarda 13 doktor 19 sağlık personeli ve 8 hemşire, 2 tam donanımlı acil müdahale ambulansı ile haftanın yedi günü 24 saat hizmet verecek sağlık merkezinde özellikle yeni doğan bebekler için yoğun bakım ünitesi ve acil tıp cerrahisi ameliyat odasının bulunduğu belirtildi.

  Merkezin açılışını yapan Muğla Sağlık Grup İl Başkanı Dr. İskender Sencer, “Hızlı ve zamanında müdahale edilebilecek AB standartlarındaki sağlık kuruluşlarının ülkemize kazandırılması hem vatandaşlarımız hem de ilimize gelen turistler açısından önemli bir güvence oluşturmaktadır. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan sağlık merkezini tam donanımlı olarak hizmete açanlara teşekkür ediyorum” dedi.

  Merkezin açılış kurdelasını Sencer, Göktaş, Şentürk ve koordinatör Dr. Ersin Vural birlikte kesti. Gezenlerin beş yıldızlı acil tıp merkezi diye adlandırdığı sağlık merkezinin Avrupa standartlarında donatılmış genel cerrahi ameliyathanesinde doktorların ve yöneticiler hatıra fotoğrafı çektirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı