« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boçlar silinsin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Halil ÖZKAN / BASEL

<ı>Lucescu, mali krizdeki G.Saray için Fransa'daki PSG örneğini gösterdi

Rumen teknik adam, ‘‘Fransız kulübü de borçlar altında ezilirken dönemin belediye başkanı Chirac, borçları silmişti. Umarım Galatasaray'a da böyle bir yardım yapılır. Fenerbahçe'de sözler yerine getiriliyor, paralar veriliyor. Bizde ise tam tersi’’ dedi...

KRİZ VURDU

G.Saray Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Türk ekonomisindeki sarsıntının Cimbom'a ağır darbe indirdiğini söyledi. Lucescu, ‘‘Elimde borcu olan bir kadro var. Eğer bu durum böyle devam eder ve ekonomik yardım yapılmazsa, Galatasaray'ın başarıları silinir’’ dedi ve şöyle devam etti:

VAKIF TAKIMI GİBİ

‘‘PSG de böyle borçlar altında ezilirken, o zamanki belediye başkanı Chirac takıma yardım etmişti. Borçlar temizlendi ve sıfırdan başlandı. Umarım G.Saray'a da böyle bir yardım yapılır. Vakıf takımı gibiyiz. F.Bahçe'de herkes para veriyor, sözler yerine getiriliyor. G.Saray’da ne sözler tutuluyor ne de para veriliyor.’’

ZORLUK ÇEKECEĞİZ

Takımdan 6 önemli futbolcuyu kaybettiklerini belirten Lucescu, ‘‘Onların eksikliğini doldurmak kolay değil, özellikle oyunun kaderini her an değiştirebilecek bir Hagi gitti. Ama elimdeki kadro da kaliteli. Bir süre zorluk çekeceğiz. Çekirdek kadro ve oyun sistemimiz şu anda belli değil’’ diye konuştu.

JARDEL İŞİ BİTSİN

Elindeki kadroya göre oyun sistemini oluşturacağını belirten Rumen teknik adam, ‘‘En iyisini yapmaya çalışacağım. Başarılı olacağım, bundan da kimsenin kuşkusu olmasın. Bu arada Jardel konusunun da bir an önce çözüme kavuşmasını ve kadromu tam olarak görmek istiyorum’’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler