ANTALYA HABERLERİ

Böcek: Türel'in açıklaması şık değil

DHA
04.06.2018 - 14:01Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in, kendisiyle ilgili 'Bir çuval inciri berbat etti' şeklindeki açıklamasını doğru ve şık bulmadığını söyledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in iddialarına yazılı yanıt verdi. Başkan Türel'in bir iftar programında Konyaaltı Sahil Projesi'yle ilgili yapılan protestolara kendisinin önce sessiz kaldığını, sonra da parti baskılarına dayanamayarak son eylemlere katıldığı iddiasını yanıtlayan Başkan Böcek, "Üstelik hiçbir siyasi nezakete yakışmayacak şekilde, 'Bir çuval inciri berbat etmiştir' diyerek. Ben Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı Sahil Projesi'yle ilgili yapılan hiçbir eyleme fiili olarak katılmadım. Sayın Türel'in benim yer almadığım bir eylem için böyle konuşmasına anlam vermiş değilim" dedi.

'25 YILDIR KİMSEYİ KARALAMADIM'

Partisinin ve birçok sivil toplum kuruluşunun, Konyaaltı Sahil Projesiyle ilgili gerekli cevabı kendisine verdiğini kaydeden Böcek, "25 yıldır Antalya'da siyaset yapan bir kişiyim. Siyasi hayatımda kimseyi karalayıp, küçük düşürmeye çalışmadım. Her zaman siyasetin bir nezaket çerçevesinde yapılması gerektiğini savundum. Sayın Türel'i gazetecilik yaptığı yıllardan beri tanırım. Keşke ayak üstü, doğruluğu kanıtlanmamış bilgilerle açıklama yapmasaydı. Her zaman dediğim gibi, 'Keser döner, sap döner gün gelir hesap döner.' Konyaaltı Sahilinin nerelerden nerelere geldiğini kimsenin unutmaması gerek" diye konuştu.

'BİZDEN ALINMASINA RAĞMEN TEMİZLİĞİNİ YAPTIK'

Konyaaltı denilince akıllara ilk önce hep Konyaaltı Sahili'nin geldiğini sözlerine ekleyen Başkan Böcek, şöyle devam etti:

"Tuvaletin denize aktığı, derme çatma barakaların sahil boyu uzandığı, işgalciler nedeniyle halkın denize girmekte tereddüt ettiği bir Konyaaltı Sahili. Göreve geldiğim yıllardaki Konyaaltı Sahili'nin hali buydu. O yıllarda sahil ile ilgili birçok zorluğu göğüsledik. Şahsım ve ailem günlerce tehdit edildi. Oğlum polis korumasıyla okula gidebildi. Buna rağmen 4 ay gibi kısa sürede ödüllü Konyaaltı Sahilini, Antalya ve dünyada yerli-yabancı turistlerin gözdesi haline getirdik. Mavi bayrağı, yürüyüş yolları, spor alanları, tertemiz plajı ve deniziyle bu kentin bir değeri haline dönüştürdük. Çeşitli gerekçelerle Konyaaltı Belediyesi'nden alınan Konyaaltı Sahili herkesin bildiği gibi yaklaşık 4 yıldır atıl vaziyetteydi. Her gün yüzlerce şikayet telefonu aldık. Vatandaşımız rahatsız olmasın diye, temizliğini dahi biz yaptık. Kent adına kentli adına yapılan tüm güzel çalışmanın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz."

Başkan Böcek, önümüzdeki günlerde Konyaaltı Sahil Projesiyle ilgili detaylı bir basın toplantısı düzenleyeceğini de kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Böcek: Türel'in açıklaması şık değil haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı