Ege Haberleri

  Boccia turnuvası sona erdi

  Hürriyet Haber
  18.09.2015 - 20:30 | Son Güncelleme:

  GAZİEMİR Belediyesi’nin İzmir’in kurtuluşunun 93. yılında düzenlediği 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Gaziemir Belediyesi Boccia Turnuvası’nda 5 takım 50 sporcu ter döktü.

  Gaziemir Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda iki gün süren turnuvada 5 farklı takımdan 50 sporcu kıyasıya mücadele etti. Turnuvada İzmir Büyükşehir, Gaziemir, Karşıyaka, Foça ve Menemen belediyelerinin boccia takımı sporcuları BC1, BC2, BC3, BC4 ve BC5 olmak üzere 5 kategoride yarıştı. İki gün boyunca süren mücadeleler sonucu BC1 Kategorisinde Gaziemir Belediyesi sporcusu Fatih Alkan birinci, İzmir Büyükşehir Belediye sporcusu Mahmut Çoban ikinci, Karşıyaka Belediyesi sporcusu İbrahim Kılıç üçüncü oldu. BC2 kategorisinde ise İzmir Büyükşehir Belediye sporcuları Ufuk Çakır birinci, Mehmet Sarıkurt ikinci ve Ömer Şen üçüncü olarak bu kategorideki tüm dereceleri topladı. BC3 kategorisinde Foça Belediyesi’nden Veli Ortak birinci, İBB sporcuları Mustafa Çetin ikinci, Evren Mutlu üçüncü olarak şampiyonluk kürsüsünde yerlerini aldı.

  Turnuvanın BC 4 kategorisine ise Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Boccia Takımı sporcuları damga vurdu. Zorlu mücadelelere sahne olan etapta Gaziemir Belediyesi sporcuları İsmail Ece birincilik, Murat Yıldırım ikincilik kazandı. Bu kategorinin üçüncüsü ise Karşıyaka Belediyesi’nden Cem Karapir oldu. BC 5 kategorisinde Foça Belediye sporcuları Anıl Selçuk birinci, Ayşe Gül Güney ikinci oldu. Karşıyaka Belediye sporcusu Moris Karmona bu kategoriyi üçüncülükle tamamladı. Turnuvada iki gün boyunca ter döken sporcular kupa ve madalyalarıyla başarılarını kutladı.

  Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "Bu turnuva ilk olmasına rağmen katılan sporcu sayısı ve siz sporcularımızın yüzlerindeki mutluluk nasıl büyük, doğru iş yaptığımızın göstergesi. Boccia sporuna gönül vermiş siz sporcularımızı gösterdiğiniz azim ve sergilediğiniz cesaretten ötürü kutluyorum. Sizlerin de katkısıyla bu turnuvayı daha da büyüterek her yıl yapacağız" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı