« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bocce Şampiyonası Kazan'da

Türkiye Bocce Şampiyonası Kazan'da başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) tarafından düzenlenen şampiyonaya 30 ilden yaklaşık 200 sporcu ve 50 takım katılıyor. Şampiyonada KKTC'den de 8 kişilik bir sporcu grubu yer alıyor.

Şampiyonanın açılışı dolayısıyle Kazan Bocce Salonunda bir tören düzenlendi. Törene TBBDF Başkan Vekili Mutlu Türkmen, KKTC Herkes İçin Spor Federasyonu başkanı Hasan Senin ve Belediye Başkan Yardımcısı Beyhan Sarı katıldı. Ferdi ve takım halinde yapılacak karşılaşmalarda ilk iki gün gençler, son iki günde ise büyükler mücadele edecekler. Petankta 5 tur üzerinden İsviçre sistemi uygulanırken, raffada eleme usulü uygulanacak.

Türkiye Bocce Şampiyonası Pazar günü sona erecek. Milli takımların oluşturulmasına katkı sağlayacak olan şampiyonanın volo disiplinindeki müsabakalarının ileriki bir tarihte Rize'de yapılacağı bildirildi.

Uzun bir aradan sonra ilk kez Türkiye'deki bir şampiyonaya katılan KKTC takımı kafile başkanı ve KKTC Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Hasan Senin, AA muhabirine yaptığı açıklamada 6 yıl aradan sonra Türkiye'deki bir şampiyonaya katılmış olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “6 yıllık özlem bitti. En son 2004 yılında İzmir'de yapılan Bocce Şampiyonasına katılmıştık. Geçen zaman içinde Avrupada'ki turnuvalara katılıyorduk ama Türkiye'deki turnuvalara katılamıyorduk. Şimdi buradayız ve çok mutluyuz” diye konuştu.

Senin, Sırbistan'da yapılan turnuvaya davet aldıklarını, ancak aynı tarihlere denk gelmesi nedeniyle tercihlerini Türkiye'den yana kullandıklarını da sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz