« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bobo'nun işi zora girdi

9 adet yabancısı bulunan Beşiktaş'ın bu rakamı 8'e indirmek için başarılı forvet oyuncusu Bobo'yu Türk vatandaşı yapma projesi zora girdi.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş yönetimi, bu sezon başında sakatlığından dolayı uzun bir süre forma giyemeyecek olan Delgado’nun sözleşmesini altı aylığına askıya almış ve Arjantnli oyuncudan boşalan 10 numara mevkiine Tabata’yı transfer etmişti. Aradan geçen sürede Delgado’nun tedavisi tamamlandı ve Arjantinli oyuncunun ocak ayı transfer döneminde yeniden takımdaki yerinin alacağı açıklandı. Delgado’nun takıma dönmesi için yabancı kontejanını boşaltmayı düşünen Beşiktaş teknik heyeti ise hangi futbolcu ile yollarını ayıracağının kararını hala veremedi.

Yaşanan bu gelişmenin üzerine Beşiktaş yönetiminin, 4 yıldır Beşiktaş forması giyen Bobo’yu Türk oyuncu statüsünde oynatabilmek için çalışmalara başlayacağı ve bu konu ile ilgili araştırmalar yapacağı belirtilmişti. Bobo’nun Türk vatandaşı olabilmesi için ya Bakanlar Kurulu'nun alacağı karar ya da 5 yıllık Türkiye’de oynama şartını yerine getirmesi gerekiyordu. Ancak futbolcuların Türk vatandaşı olabilmesi için koyulan kuralların geçtiğimiz yıl değiştiği öğrenildi. Yeni kararlara göre bir futbolcunun Türk oyuncu statüsünde oynaması için 5 yıl Türkiye’de forma giymesinden önce, oyuncu ile ilgili başvuru yapılması gerekiyor. Yani Beşiktaş Kulübü eğer Bobo’nun Türk vatandaşı olmasını istiyorsa, yapacağı başvuru tarihinden sonra 5 yıl beklemesi gerekiyor. Bugüne kadar Bobo ile ilgili bir başvuru yapmayan Siyah Beyazlı kulübün, bu dönemde yapacağı başvuru sonrası 5 yıl beklemesi gerekecek. Bakanlar Kurulu'nun da Bobo için vereceği özel bir karar alacağı beklenmezken, Bobo’nun Türk vatandaşı olabilmesinin çok zor olduğu kaydedildi

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler