« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bobo Saint Etienne'e gitmek istemiyor

Beşiktaş, Fransa’nın Saint-Etienne kulübü ile Bobo’nun bonservisi konusunda bugün yapılan görüşmeler sonucu anlaşmış ve Siyah Beyazlı kulüp Brezilyalı futbolcusunu 5.5 Milyon Euro’ya elden çıkarmaya razı olmuştu. Ancak Bobo’nun Fransız Kulübü’ne transfer olmak istemediği ve Beşiktaş’ta kalmak istediği öğrenildi.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş ile St. Etienne Bobo konusunda anlaştı 

Brezilyalı futbolcunun Siyah Beyazlı kulüp ile yollarını ayırmak istememe sebebinin ise Saint-Etienne Kulübü’nün kendisine teklif ettiği yıllık ücret olduğu öğrenildi. Bobo’nun Fransız kulübünün kendisine önerdiği yıllık ücreti az bulduğu ve bu sezonun sonuna kadar Beşiktaş’ta oynamak istediğini dile getirdiği belirtildi. Beşiktaş ile sözleşmesi bu sezonun bitiminde sona erecek olan Brezilyalı futbolcu, sezonun bitiminde boşa çıkacak. Yeni sezon öncesi kendisine bonservis bedeli ödenmeden transfer olma hakkı kazanacak olan Bobo, böyle bir durumda daha fazla yıllık ücret alacağı için bir yıl daha Siyah Beyazlı kulübün formasını giymek istediğini belirtti.

Bu sezon öncesi Yunanistan’ın Olimpiakos Kulübü Bobo için Beşiktaş’a 4 Milyon Euro’ya yakın bir bonservis bedeli önermiş, Bobo’ya ise yıllık 2 Milyon Euro ücret verecekleri kaydedilmişti. Ancak Siyah Beyazlı yönetim bonservis bedelini düşük bulduğu için bu transfere izin vermemişti. Bobo, yeni sezona hazırlık döneminde Olimpiakos’a transferi gerçekleşmediği için huzursuz olduğunu dile getirmiş ve Olimpiakos’a gitmek istediğini açıklamıştı.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BOBOVE NOBRE’NİN TERCÜMANI ARDA KABAKLI’NIN İŞİNE SON VERDİ

Öte yandan Beşikaş Yönetimi yaklaşık 4 yıldır Beşiktaş Kulübü’nde görev yapan ve özellikle Bobo ve Nobre gibi Portekizce konuşan futbolcuların tercümanlığını yapan Arda Kabaklı’nın işine son verdi.

Siyah Beyazlı kulüp yaşanan bu gelişmenin Bobo’nun transferi ile ilgili olmadığı açıklamasını yaparken, tercüman Arda Kabaklı’nın farklı bir sebepten ötürü işine son verildiği ve işten çıkartılma olayının Bobo’nun transferi ile aynı güne denk gelmesinin rastlantı olduğu belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz