« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bobo 3 yıl daha Beşiktaş'ta

Serdal Adalı’ya Türkiye’de mutlu olduğunu ve başka bir takıma gitmek istemediğini söyleyen sambacının yıllık ücreti, 1.2 milyon Euro’dan 1.8 milyon Euro’ya çıkarılacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’tan ayrılıp ayrılmayacağı merakla beklenen Bobo, takımda kalıyor. İki sezondur Avrupa kulüplerinden teklifler alan Brezilyalı golcü, dün yöneticilerle 2 saat süren bir toplantı yaptı. Türkiye’de mutlu olduğunu ve takımdan ayrılmak istemediğini belirten sambacı, futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu ile 3 yıllık yeni sözleşme için el sıkıştı.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Brezilyalı oyuncunun takımdaki dengeleri bozmayacak şekilde mütevazi bir ücrete evet dediği belirtildi. Daha önce 1.2 milyon Euro alan Bobo’nun yeni sözleşmesindeki yıllık ücretin 1.8 milyon Euro’ya çıkarılacağı ifade edildi. Başkan Yıldırım Demirören’in de takımda kalmasını istediği golcü futbolcuda mutlu sona ulaşılması camiada memnuniyetle karşılandı.

Arkadaşlarına söyledi

Beşiktaş’ın Avrupa kupalarındaki en golcü futbolcusu olan Bobo, vatandaşı Nobre’nin aldığı ücret ile kendisine ödenen arasında fark bulunduğunu ileri sürmüş ve yönetim ile uzun süre sıkıntı yaşamıştı. Bobo dün sabah yapılan antrenmanda takım arkadaşları ile kalacağı haberini paylaşırken şunları söyledi: “Beşiktaş’ta çok zor dönemler yaşadım. Belimdeki sakatlık gerçekten sorun oldu. Ancak kimseye ihanet etmedim. Özellikle de takım arkadaşlarıma. En önemli hedeflerimden biri Avrupa Ligi’ndeki gol sayımı yükseltmek. Yeni transferler ile çok güçlü olduk. Ben de böyle bir takımın parçası olmaktan çok mutlu olacağım.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler