Boatshow’da 2 günde 40 tekne satıldı

Hürriyet Haber
22.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

NTSR Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Shop&Miles Boatshow’un 30’uncusu başladı.

İstanbul Boatshow’da 290 firma, 650 ulusal ve uluslararası marka yeni modellerini görücüye çıkardı. Toplam değeri 1 Milyar 158 milyon TL’yi bulan, yelkenli, motor yat, katamaran ve mega yattan oluşan 386 teknenin sergilendiği Boat Show’un VİP açılışında 40 tekne, yelkenli ve motor yat satışı gerçekleşti. Satın alınan 40 teknenin fiyat aralığı ise 30 bin dolar ile 6 milyon Euro arasında değişiyor.
Potansiyel büyük
Ntsr Fuarcılık Başkanı Serkan Tığlıoğlu, İstanbul Shop&Miles Boat Show’un yatçılık kültürünü Türkiye’de yaygınlaştırmaya, bu hobiyi herkesin edinmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Tığlıoğlu, şöyle devam etti: “Türkiye’nin 8 bin kilometrelik sahil kesiminde yatçılıkla ilgili büyük bir potansiyel var. Fuarda araba fiyatına boğazda kullanılabilecek, lüks bir otomobil fiyatına dünyayı dolaşabilecek yatlar bulunuyor. Yazlıktan daha ucuza tekne var. Türkiye’de binin üzerinde koy var. Türkiye’nin yatçılık konusundaki potansiyeli büyük. ‘Yazlık mı, tekne mi’’ dediğimiz zaman gerçekten tekne sahibi olabilmenin çok daha uygun koşullarda ve çok daha keyifli olduğunu düşünüyoruz.”

En pahalı tekneye 4 Türk iş adamı talip

ULUSLARARASI İstanbul Shop&Miles Boatshow’un en pahalı teknesi 24 milyon Euro’luk Cyrus One için 4 Türk iş adamı yarışıyor. 34 metrelik Cyrus One, Türk işadamlarının yanı sıra Azeri ve Rus iş adamlarının da gözdesi oldu. Antalya merkezli yatçılık şirketi Cyrus Yachts tarafından üretilen bu tekne fiyatı iş döşemesi ve ayrıntıları hariç bedeli 8.5 milyon Euro’yu geçiyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı