Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  BMW'den akıllı saatle park etme dönemi

  Hürriyet Haber
  20 Aralık 2014 - 09:59Son Güncelleme : 20 Aralık 2014 - 17:23

  Otomatik park etme sistemini elektrikli küçük şehir arabası i3 ile tanıtan BMW, şimdi de bu özelliği akıllı telefon ve saatlere taşımak istiyor.

  Ocak ayının Consumer Electronics Show'una sadece birkaç hafta kala, firmaların en büyük tanıtımları ile ilgili bazı detaylar internete sızıyor. Sızan bu bilgilerin arasında, BMW'den çıkan akıllı araba park etme uygulaması da bulunuyor.

  The Register'ın söylediğine göre firma, sadece kendini park edebilen değil, aynı zamanda akıllı saat tarafından çağırılabilen bir arabanın tanıtımına hazırlanıyor. Ürünün arkasındaki fikir ise, bir buluşmaya gittiğinizde arabadan inmeniz ve arabanın kendisini park etmesi, buluşmadan çıktığınızda ise park ettiği yerden ayrılarak yanınıza gelmesinden oluşuyor.

  Ancak bu sistemin çalışması için, otoparkın bir haritasının önceden arabaya yüklenmiş olması gerekiyor. Ayrıca The Register'ın belirttiği üzere, aynı etki bir akıllı telefon uygulaması kullanılarak da gerçekleştirilebilirdi ama bir telefon, giyilebilir cihazlar kadar günümüzün ruhunu yansıtmıyor olarak görülmüş olsa gerek.

  BMW'DEN TEKNOLOJİ HARİKALARI

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı