« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BMW-Williams: Paramız yoktu

BMW-Williams, yeni sezonda Ralf Schumacher ile Juan Pablo Montoya'yı takımda tutamamalarının nedenini açıkladı: Parasızlık. Williams'ın patronlarından Patrick Head, “Gerçeğe bakılacak olursa, Schumacher ve Montoya'ya ödeme yapmamız imkansızdı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1'in iddialı takımlarından BMW-Williams'ın patronlarından ve aynı zamanda mühendislik direktörü Patrick Head, yeni sezonda Alman pilot Ralf Schumacher ve Kolombiyalı Juan Pablo Montoya için yeterli bütçelerinin olmadığını belirterek, “Gerçeğe bakılacak olursa, Schumacher ve Montoya'ya ödeme yapmamız imkansızdı” açıklamasında bulundu.

Alman BMW firmasıyla yeni bir 5 yıllık anlaşma yaptıklarını bildiren Head, yeni anlaşmanın eskisine göre takıma çok daha az gelir sağladığını kaydetti.

Takımdan ayrılan 2 pilotun yerine Avustralyalı Mark Webber ve Alman Nick Heidfeld ile anlaşan Williams takımında Schumacher 6, Montoya ise 4 yıldır yarışlara katılıyordu.

Ralf Schumacher, Williams'tan ayrıldıktan sonra Toyota ile anlaşırken, Montoya ise yeni sezonda Mercedes McLaren için yarışacak.

Head, yeni pilotlarından memnun olduklarını kaydederek, “Aslında bu yeni 2 pilota sahip olmamız dolayısıyla kendimizi biraz şanslı görüyorum. Kazanacaklarına inanıyorum” ifadesini kullandı.

1980 yılından bu yana 9 kez markalar şampiyonluğunu kazanan BMW Williams, geçen sezon 1 yarış kazanarak 4. sırayı almıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz