BMW’nin en güçlü Z4’ü Mayıs’ta Türkiye’de

Hürriyet Haber
27.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

BMW’nin iki kişilik spor otomobil modeli (roadster) Z4, 3.2 litrelik 343 beygir gücüne sahip yeni motoru ile en güçlü BMW modellerinin yer aldığı ’M’ serisine dahil oldu. İlk olarak Ocak ayında Detroit fuarında görücüye çıkan Z4, makyajlı yüzü ve yeni motor seçenekleri ile birlikte Mayıs ayından itibaren Türkiye’de piyasaya sunulacak.

BMW Z4, 3.2 litrelik ’M Roadster’ın dışında, 4 farklı motor seçeneğine de sahip. Yeni yüzüyle birlikte Z4’ün 265 beygir güç üreten 3.0 si, 218 ve 177 beygir gücüne sahip 2.5 litrelik motor versiyonu bulunuyor. Aracın birde 150 beygir güç üreten 2 litrelik motor seçeneği bulunuyor.

Makyajlı Z4’ün tampon, ön ve arka görünüş hatta otomobilin vücut hatlarına kadar bir çok yerinde değişiklik yapılmış. Yan tarafına konulan büyük BMW amleminin alt kısmı sinyal lambası olarak yerleştirilmiş. V şeklinde motor kaputundan başlayan ve arka yüzde yatay devam eden tasarım aracın daha üç boyutlu görünmesini sağlamış.

Motoru Almanya’da geliştirilen ancak ABD’de üretim bandından çıkan Z4 ve Z4M Roadster’lar mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulacak. BMW’nin spor üstsüzleri üç farklı donanım seçeneği ile bayilerde yerini alacak. Araçlardan İlk etapta 50 adet ithal edilmesi planlanlanıyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı