BMW, Leipzig'de yeni işletme açacak

Hürriyet Haber
18.07.2001 - 16:10 | Son Güncelleme: 18.07.2001 - 16:10

Alman otomobil şirketi BMW, Leipzig kentinde yeni bir işletme açacağını duyurdu. BMW şirketi tarafından bugün Münih kentinde yapılan açıklamada, yeni işletmenin yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı vurgulandı.

Başbakan Gerhard Schröder, BMW'nin kararının, "Almanya'nın doğusunu kalkındırma yönünde açık bir sinyal" olduğunu, yeni işletmenin kurulmasıyla birlikte, Saksonya, Saksonya-Anhalt ve Thüringen eyaletlerindeki ekonominin canlanacağını belirtti.

BMW Yönetim Kurulu Başkanı Joachim Milberg'e teşekkür eden Schröder, "Hepimiz, özellikle de doğudaki eyaletlerde yaşayan insanlar için bugün, güzel bir gün" dedi.

Leipzig kentinde kurulacak yeni BMW işletmesinin, iki Almanya'nın birleşmesinden bu yana bölgede kurulan en büyük işletme olacağı bildirildi.

Yeni işletmenin kurulmasının planlandığı yerler arasında Schwerin ve Augsburg kentlerinin yanı sıra Çek Cumhuriyeti ve Fransa'daki bazı kentlerin de bulunduğu, ancak BMW'nin devlet sübvansiyonlarının fazlalığı nedeni ile Leipzig kentinde karar kıldığı belirtildi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı