KOCAELİ HABERLERİ

BM Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli sona erdi

AA / YUNUS EMRE GÜNAYDIN,Kadir Yıldız
17.02.2015 - 17:00 |Son Güncelleme :

- En az gelişmiş ülkelere yönelik kurulması planlanan Teknoloji Bankası'nın organizasyonel ve operasyonel detaylarını görüşmek için düzenlenen panel, TÜBİTAK TÜSSİDE'de gerçekleştirildi

AA / YUNUS EMRE GÜNAYDIN,Kadir Yıldız

KOCAELİ (AA) - En az gelişmiş ülkelere yönelik kurulması planlanan Teknoloji Bankası'nın organizasyonel ve operasyonel detaylarını görüşmek üzere gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli, TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nde (TÜSSİDE) sona erdi.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren TÜBİTAK TÜSSİDE'de gerçekleştirilen panele, BM Genel Sekreter Yardımcısı ve En Az Gelişmiş Ülkeler Yüksek Temsilcisi Gyan Chandra Acharya, Ruanda eski Eğitim ve Bilim Bakanı Prof. Romain Murenzi ve BM yetkilileri katıldı.

En az gelişmiş ülkelere yönelik kurulması planlanan Teknoloji Bankası'nın organizasyonel ve operasyonel detaylarını görüşmek üzere gerçekleştirilen panele, Murenzi başkanlık etti.

Panelde, Teknoloji Bankası'nın, “Bilim, Teknoloji ve Yenilik Mekanizması”, “Patent Bankası” ve “Bilim, Teknoloji ve Yenilik Arşiv Merkezi” ana başlıkları altında oluşturulması görüşüldü. Söz konusu üçlü yapı sayesinde, en az gelişmiş ülkelerin bilim ve teknolojik altyapıları ile insan kaynaklarının geliştirilmesi, gelişmiş ülkelerle olan işbirliğinin bankayla daha sistematik olarak devam ettirilmesinin amaçlandığı bildirildi.

Panelde, Teknoloji Bankası için yapılacak olan fizibilite çalışmasının, temmuzda düzenlenecek ikinci panel toplantısına kadar bitirilmesi kararlaştırıldı.

Panelde konuşan Acharya, Türk Hükümetinin Teknoloji Bankası çalışmalarına verdiği destekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Türkiye'nin özellikle bu oluşumda bu kadar büyük rol almasının süreç açısından önem taşıdığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden BM Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Şubat 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BM Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli sona erdi haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı