Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Blues'un devleri geliyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Efes Pilsen, blues müziğinin devleriyle Türkiyeli müzikseverleri onbirinci kez buluşturmaya hazırlanıyor. 7 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan 'Efes Pilsen Blues Festival 11' Türkiye'de 12 ilin yanıda Moskova ve Bükreş'i de dolaşacak.

‘EFES Pilsen Blues Festival 11’’, 7 Ekim-11 Kasım 2000 tarihleri arasında 14 ilde gerçekleştireceği blues maratonunda dans ve eğlence fırtınası estirecek. Bu yıl festivalde Long John Hunter & The Bad News Blues Band, The Holmes Brothers ve Lil'Brian & The Zydeco Travelers sahne alacak.

Organizasyonu Pozitif tarafından gerçekleştirilen ‘‘Efes Pilsen Blues Festival 11’’, 7 Ekim tarihinde Ankara'dan başlayacağı maratonunda, ülke içinde İzmir, Mersin, Adana, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Antalya, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Gaziantep ve yurtdışında ise Bükreş ve Moskova'da müzikseverleri blues'a doyuracak.

Bu yıl onbirincisi düzenlenen Efes Pilsen Blues Festivali'nde yer alan Long John Hunter sesi, gitarı ve üstün performansı ile sınırları zorlayan bir isim. Tükenmeyen enerjisiyle izleyicilerini cezbeden Long John Hunter, tek notalı sololar ve melodik vokalleriyle ateşlediği West Texas groove'undan, gitar ritmleriyle beslediği town blues'a uzanan müziklerini 40 yıldır dünyanın her köşesinde icra ediyor.

Festivalin bir diğer yıldız grubu, vokal harmonileri ve enstrümanları arasında kurduğu eşsiz diyalogları ile dinleyicileri can evinden vurmayı başaran soul-gospel ustaları The Holmes Brothers. 6 CD'nin sahibi The Holmes Brothers üçlüsü, gospel, rock ve soul'u, canlı ve ritmik bir performansla birleştirdikleri müziklerini 30 yıldır tüm dünyayı gezerek tanıtıyorlar.

Festival, izleyicisini bu yıl geleneksel zydeco müziği ve akordiyon ustası Lil'Brian ile buluşturacak. Akordiyonunun hip müzik yapabileceği konusunda iddialı olan Lil'Brian zydec yorumlarıyla festivale renk katacak.

Blues durakları

7-8-9 Ekim, Ankara (Ankara Hilton)

12-13-14 Ekim, Moskova (MDM)

16-17-18 Ekim, İzmir (İzmir Hilton)

20-21 Ekim, Bükreş (Platul Sporturilor)

23 Ekim, Adana (Adana Seyhan Oteli)

25 Ekim, Mersin (Mersin Hilton)

27-28-29 Ekim, İstanbul (Hilton)

31 Ekim, Eskişehir (Hayal Kahvesi)

1 Kasım, Bursa (Almira Hotel)

3-4 Kasım, Antalya (Sheraton Oteli)

6 Kasım, Gaziantep (Tuğcan Oteli)

7 Kasım, Diyarbakır (Demirok Tesisleri)

9 Kasım, Trabzon (Grand Zorlu Oteli)

11 Kasım, Samsun (Samsun Oteli)


Bunları da Beğenebilirsiniz