Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Blatt, Kirilenko’nun Oynamasını Bekliyor

Bu yıl Litvanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 2011 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda D Grubu’nda yer alan Rusya’da, yıldız oyuncu Andrei Kirilenko’nun da forma giymesi bekleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2007 yılında düzenlenen şampiyonada İspanya’yı mağlup ederek altın madalyaya ulaşan Rusya’nın kadrosunda yer alan Kirilenko, son olarak Pekin Olimpiyatları’nda milli formayı giymişti.


Sports.ru internet sitesinin haberine göre, geçtiğimiz günlerde oynanan CSKA Moskova-Samara Krasne Krylia play-off maçını izleyen Kirilenko, Litvanya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda yer alacağını söyledi.

Öte yandan Rusya Milli Takım Antrenörü David Blatt da, ülkesinde verdiği bir röportajda Kirilenko’nun milli takımda yer alacağına inandığını söyledi.

Rusya, son iki yazdır, gerek Avrupa Şampiyonası’nda gerekse de geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda nispeten genç oyuncularla mücadele ederken, Blatt de, bu konu hakkındaki soruyu, “Elbette bu yaz, geçtiğimiz iki yaza oranla daha tecrübeli bir kadro ile mücadele edeceğiz. Kirilenko’nun dönecek olması da benim için ayrıca önemli ve O’na teşekkür ediyorum” şeklinde cevapladı.

Kirilenko’nun takımda yer alması konusunda oldukça olumlu konuşan Blatt, söz, Viktor Khrayapa’ya geldiğinde ise biraz daha temkinli.

Başarılı oyuncu 2007 yılındaki kadroda yer almış, geçtiğimiz yıl düzenlenen 2010 FIBA Dünya Şampiyonası kadrosuna da çağrılmış ancak sakatlığı nedeniyle ülkemizde forma giyememişti.

“Bu konuda büyük bir soru işareti koyabilirsiniz” şeklinde konuşan Blatt, “Geçtiğimiz birkaç yıl Khryapa birçok şeye katlanmak zorunda kaldı. O’nun durumu uzun bir sakatlık süreci. Eğer Khryapa sakatlığı düzelir ve takıma yardımcı olmaya kendisini hazır hissederse, kapımız her zaman O’na açık. O hazır olduğunda, O’nu kucaklayacağımızdan şüphesi olmasın” dedi.

Rusya, Litvanya'da düzenlenecek olan 2011 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda D Grubu'nda Belçika, Gürcistan, Slovenya, Bulgaristan ve Ukrayna'ya karşı mücadele verecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler