Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  BlackBerry iki telefonla geri dönüyor

  Hürriyet Haber
  11.04.2016 - 10:28 | Son Güncelleme:

  Herkes 'battı batacak' derken bir zamanların telefon devi BlackBerry inatla piyasada kalmaya çalışıyor. Şirketin bu yıl iki yeni telefonla pazara gireceği konuşuluyor.

  Priv’in satışlarından yeterince memnun olmayan BlackBerry, piyasaya süreceği yeni cihazlarla yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. Söylenenlere göre BlackBerry bu yıl içerisinde iki adet akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

  Whatsapptan sonra Facebooktan da BlackBerrye ağır darbeWhatsapp'tan sonra Facebook'tan da BlackBerry'e ağır darbe

  John Chen yaptığı röportajda BlackBerry Priv‘in çok üst düzey olması nedeniyle istediği satışlara ulaşamadığını belirtti. Bu açıklama da aslında BlackBerry’nin neden orta segmente odaklandığını açık bir şekilde ortaya koydu.

  BlackBerry iki telefonla geri dönüyor

  İddialara göre bu yıl içerisinde gelecek modellerden biri tamamen dokunmatik ekrana sahipken diğerinde BlackBerry’nin alıştığımız klavyesi bulunuyor. Priv‘de olduğu gibi kaydırılabilir klavye yerine söz konusu modelde sabit bir klavyeye yer verileceği iddia ediliyor. Cihazların fiyatının ise 400 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

  Telefonla banyoya girerken iyi düşününTelefonla banyoya girerken iyi düşünün

  Log'un haberine göre BlackBerry’nin geçtiğimiz çeyrekte 850 bin satış rakamına ulaşması bekleniyordu. Ancak satışlar tahminlerin gerisinde kaldı ve yalnızca 600 bin adet satış rakamına ulaşılabildi. Chen de bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada eğer yeterli başarıya ulaşamazlarsa donanım pazarından çekilip tamamen yazılıma odaklanabileceklerinin sinyalini vermişti. Dolayısıyla bu orta seviye cihazların şirketin son telefonları olma ihtimali bulunuyor. Gelecek olan cihazlarla ilgili detayların önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İŞTE BLACKBERRY'NİN SIR GİBİ SAKLADIĞI O TELEFONU

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı