« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BJK Yönetimi: Sus artık Luca

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Haşmet Kürüm, Lucescu’dan açıklamalarıyla ilgili rapor istedi ve ‘Kimse yönetimin önünde olamaz. Yönetimin suskunluğu acizlikten değil. Biz de konuşmak istiyoruz, ama bunun yeri ve zamanı var’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Yönetimi, siyah beyazlı takımın teknik direktörü Mircea Lucescu’nun medyada yer alan sözleri nedeniyle bölündü. Rumen teknik adamın açıklamaları nedeniyle Başkan Serdar Bilgili dün kulüpte yöneticilerle kriz toplantısı yaptı. Lucescu’nun sözlerine yöneticiler sert tepki gösterirken, Başkan Bilgili, Rumen çalıştırıcıya yanıt verilmemesini, aksine sahip çıkılmasını istedi.

Rapor istedi

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Haşmet Kürüm, dün antrenman öncesi Teknik Direktör Lucescu ile görüşerek, yaptığı konuşmalar nedeniyle rapor istedi. Kürüm, ‘Türkiye Ligi’ni kalan dört maçı kazanarak bitirmek istiyoruz. O kadar konuşulacak olay var ki, biz de konuşmak istiyoruz. Ama bunun zamanını biliyoruz. Kimse kulübün önünde olamaz. Konuşmanın yeri ve zamanı değil. Yönetimin suskunluğu acizlikten değildir’ dedi.

Üzüntüyle izledim

Kürüm, Lucescu
’dan futbolcuları Fenerbahçe maçına motive etmesini isteyerek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Konuşmaları üzüntü ile izledim. Beşiktaş’ın hedefi şampiyonluk. Kalan maçların kazanılması konusunda istediğin konuşmayı yap. Ama geçmişi irdelemek Beşiktaş’a bir şey kazandırmaz aksine kaybettirir. Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe maçına şartlandılar. Bu karşılaşma için ciddi bir hazırlık dönemi geçirmemiz lazım.’

Hedef 12 puan

Beşiktaşlı futbolcuların hepsinin ayrı değerleri olduğunu hatırlatan Kürüm konuşmasını şöyle bitirdi: ‘Beşiktaş’ın şampiyon olacağına yürekten inanıyoruz. Bundan sonra tek hedefimiz kalan 4 maçımızdan da 12 puan kazanmak. Bunu da başaracağız. Tayfur, Emre, Ahmed Hassan, Ronaldo gibi yıldız oyuncular kadroda olmasa da genç futbolcularımız zafere gidecek yüreğe sahip. Yönetim olarak arkanızdayız.’

Tepki çeken sözler

Türkiye’de teşvik primi var. Her hafta inanılmaz prim alanlarla karşılaşıyoruz. G.Birliği’nin hırsı kazanma hırsı değil, prim hırsıydı.

Kazandığınız zaman herkes sizinle. Kaybın ödülü yalnızlık. Biraz yalnız kaldım. Kendilerinden beklemediğim insanların eleştirileri beni üzüyor.

Beşiktaş’la 2 yıllık sözleşmem var. Zor günlerde bırakan giden biri değilim. Ama bu sezon şampiyon olursak giderim.

Ocak ayından sonra bazı kişi ve gruplar kendi menfaatleri için hakemleri baskı altına almaya başladı. Buna spor politikası da diyebiliriz.

İfade verecek

Lucescu, Samsunspor maçından sonra söylediği, ‘Türkiye Ligi satılmış bir lig. Ben, hep yolsuzlukların yaşandığı bir ülkede artık kalmak istemiyorum’ şeklindeki sözleri nedeniyle bugün Başbakanlık Teftiş Kurulu Müfettişi Eyüp Özgüç’e ifade verecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler