« Hürriyet.com.tr
MENÜ

BJK-FB derbisi öncesi ortaklık

Kritik derbiye günler kala Beşiktaş Başkanı Demirören ile Fenerbahçe'nin yöneticisi Uzun, Kemer Club'ı birlikte satın aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; İstanbul Kemerburgaz’daki ünlü spor ve etkinlik kulübü Kemer Golf&Country Club’ın yeni sahibi Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören oldu. Demirören Şirketler Grubu YönetimKurulu Başkan Yardımcılığı’nı da yürüten YıldırımDemirören, sosyal tesisleri Fenerb hçe yöneticisi Tuncay Uzun ile ortak olarak aldıklarını belirtti.

HİSSELERİ SATIŞTAYDI

Kemer Country ile ilgilenmediklerini kaydeden Demirören, “Kemer Golf&Country Club’daki golf, tenis ve binicilik kulüpleri ile ilgilendik; sosyal tesisleri aldık. Uzunlar ile ortak olduk.Satın almayı, grubun sahibi ve Fenerbahçe Yöneticisi Tuncay Uzun ile yaptık. aha fazla bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

Kemer Turizm bünyesindeki Kemer Golf&Country Club’ın geçtiğimiz yıl vefat eden sahibi Esat Edin’in 70 milyon doları bulan borcu yüzünden Kemer Yapı ve Turizm şirketlerindeki hisselerini satışa çıkardığı biliniyordu. Borçlar yüzünden tehlikeye giren, şirketin Kemerburgaz’daki bin 150 kişinin yaşadığı konut projesi Kemer Country’nin sakinleri ise paranın bir kısmını ödemek için kendi aralarında bir oluşum başlatmış, Kemer Yapı’ya talip olmuşlardı. Esat Edin, finansal darboğazla ilgili, geçtiğimiz yıl şu açıklamaları yapmıştı: “Kemer Country ve Kemer Golf&Country Club projeleri yeni yatırımlar eşiğinde, geçiş döneminde. Borçların ödenmesi ve vizyonumuzu tamamlayan yatırımlar için ek sermaye gerekiyor. Bu nedenle şirketimize yeni yatırımcı ortak girişi gündemde.”

Mirası 15 yaşındaki oğluna kalmıştı

Esat Edin, Balıkesir’in Edremit ilçesinde katıldıkları kampın sele kapılması sonucu 3 çocuğu ile Ekim 2008’de hayata gözlerini yummuştu.

Eşini, vefatından birkaç ay önce kaybeden Edin’in tüm mirası ise bugün 15 yaşındaki oğlu Murat Edin’e kalmıştı. Ancak, hukukçuların açıklamalarına göre, Edin’den kalan varlıklar, 70 milyon dolarlık borcu karşılamaya yetmezse, mirasın hükmen reddinin söz konusu olabileceği gündeme gelmişti. Devir işleminin Demirören-Uzun ortaklığına ne kadara mal olduğu ise henüz açıklanmadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz