"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Bizler saf dışı kaldık

BİZLERİN sorunlarına öncelikle yer verdiğiniz için teşekkür ederim.

Dile getirilmesini istediğim konu 11 şubat 2011 saat 18.15 te açıklanan KPSS 2010/2 memur yerleştirmelerinde ÖSYM tarafından yapılan büyük hata... Kılavuzda çözümleyici kadrolarına fizikçi ve matematikçi bölümlerini dahil edip, atamalarda bizleri saf dışı bırakan o büyük hata..
Ben 89 ile tercih ettiğim yere yerleşemezken, benden çok çok düşük puanlı arkadaşlarımızın(!) o kadroya atanması...
GerÇekten iyi derecelerle Ankara’nın en iyi üniversitelerinden birini bitirip böyle bir mağduriyete uğramak bizleri çok üzmüştür.
Ayrıca bu sorun sadece bu kadroda olmamıştır. Diğer kadrolarda da aynı şikayetler olmuştur.
E. ELİF

Etimesgut’a teşekkür ederim


ERYAMAN’da 587 ve 589 Sokakların kesiştiği noktada yağmur ve kar sularından oluşan su birikintisinin yayalar ve araçlar için sıkıntı oluşturduğunu fotoğraflar ve yazı ile Etimesgut Belediyesi’ne bildirdim. Sorun Büyükşehir Belediyesini ve ASKİ’yi ilgilendirdiği halde meseleyi üzerilerinden atmadan iki kurumla da irtibata geçip bize de hem telefonla, hem de yazı ile bilgi verdiler.
Şubat ayının ilk haftasında ASKİ ekibi sorunlu noktaya gelip sorunu giderdi.
Bu konuda bizzat telefonlara çıkan vatandaşı ile konuşan Etimesgut Belediye Başkan Yardımcıları Sn. Ayhan Ünal ve gerekli yazışmaları yapan Sn. Alaattin Sonat’a, ASKİ Etimesgut Bölge Müdürlüğüne mahalle sakinleri adına teşekkür ederim.
Uğur ORHAN-ERYAMAN

Büyükşehir ‘ölüm’ olsun mu istiyor


KEÇİÖREN, Demetevler-Kardeşler mevkiinde (Kordonboyu ve Suadiye Caddeleri kesişimi ile Kordonboyu ve Kızılcahamam Caddeleri keşisimi) bulunan kavşak defalarca mavi masa, bilgi edinme, şikayet vs. iletmemize rağmen kırmızı ışık talebimiz yerine getirilmedi. Kaza istiyorlarsa bunu yapmak için her hafta en az iki araç birbirine giriyor; o ona yol vermiyor, o da ona yol vermiyor. Büyükşehir Belediyesi ölüm istiyorsa merak etmesin, bu gidişle orada o da olacaktır. Ondan sonra yapacağı kırmızı ışığın hayrını kendisi görür, ölümlerin hasarların bedelini de kendi ödemek zorunda kalır.
Ahmet SALİM

Çankaya’da ‘Sıfır taşeron’ bekliyoruz


BÜLENT Tanık, iki yıldan sonra “Çankaya’ya tanıklıktan fiili belediye baskanlığına geçiyor.”
Kızılay’a ‘Emek Meydanı Projesi’ni destekliyoruz. Umarız, Çankaya’nın çöpünü 34 plakalı çöp kamyonları ile İstanbul’un taşeron simsarı firmasına toplatmaya son verip, İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi, ‘belediye hizmetlerinde sıfır taşeron’a geçer.
B. BÜYÜKAKIN

Hani ‘kazan-kazan’dı


KKTC’de yapılan bir gösteride Türkiye karşıtı küfürlü pankartların açılması, sonrasında da Başbakan Erdoğan’ın bu pankartları taşıyanlara ‘besleme’ demesi, gözleri bir anda adaya çevirdi. Özetle... İflas eden ‘kazan?kazan’ politikası, bugün ‘komşularla sıfır sorun’ etiketiyle önümüze çıktı. Ve Kıbrıs’ta olduğu gibi sıfır kazanım sağladı. Ermeni açılımının gösterdiği gibi hiç sorunumuz olmayan ülkelerle (Azerbaycan) aramızda sorunlar doğurdu.
Dr. Barış DOSTER
X