Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizim Schumaer

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya’nın ilk ve tek profesyonel yarışçısı

Geçen yıl Türkiye Şampiyonası'nda 4'üncü olan 11 yaşındaki Süleyman Güler'i, gokart pistlerinde Antalya'nın usta sürücüleri bile geçemiyor.

Akdeniz Koleji 7. sınıf öğrencisi Süleyman Güler ile gokart pislerinde kimse boy ölçüşemiyor. Geçen yıl İstanbul'da yapılan Minikler Türkiye Şampiyonası'nda 4'üncülük elde eden Süleyman Güler, böylece henüz 11 yaşında iken Antalya'nın ilk ve tek profesyonel gokart yarışçısı olarak tarihe geçti. Okul dışındaki bütün zamanını havalimanı yolu üzerindeki Speadland Gokart Center'ın pistlerinde geçiren minik yarışçıyı Antalya'nın usta sürücüleri bile geçemiyor.

Kendisine ait 11 beygirlik 2 gokart aracı bulunan Süleyman, ‘‘Gelecek için ideallerim, önce Emre Ergör gibi Türkiye'de, sonra da Michael Schumaer gibi Formula 1'de rakipsiz bir yarışçı olmak. Antalya'da, ciddi olarak faaliyet gösteren bir otomobil sporları kulübü yok. Yakında kurulacak olan Antalya Otomobil Sporları Kulübü'nün çalışmalarına katılıp, önümüzdeki yıl için birincilik hedeflediğim Türkiye Şampiyonası'na daha planlı programlı hazırlanacağım’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz