« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizim için iyi bir yarıştı

Red Bull'un Alman pilotu Sebastian Vettel, Hindistan Grand Prix'sinin ardından açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Red Bull pilotu, IndyCar pilotu Dan Wheldon ve MotoGP sürücüsü Marco Simoncelli'yi unutmadı.

Vettel: "Dürüst olmak gerekirse bir parça karışık duygular içindeyim. Bir tarafta ilk kazanan olduğum için çok mutluyum, çok gururluyum. Ama diğer tarafta geçen hafta sonuna bakıyorum da iki arkadaşımızı kaybettik. Dan Wheldon'ı tanımıyordum ama açıkçası motor sporlarında büyük bir isimdi. Bu sene Marco Simoncelli'yi tanıdım ve aklımız onda. Araca bindiğimizde belli riskleri almaya hazırız ama bazen bunlar oluyor. Söylediğim gibi karmaşık duygular içindeyim ve şu anda aklımız onlarda"

trf1.net'in haberine göre Vettel: "Açıkçası bizim için çok iyi bir yarış oldu. Liderlikteki geçen süreden keyif aldım. Belli mesafedeki Jenson Button ile biraz mücadele ettik zaten her zaman 4 saniye arkamdaydı ve pitstoplar sırasında strateji ile bana yaklaşmaya devam etti."

Hindistan'da Alman pilot pole pozisyondan kalktı, her turda liderdi ve en hızlı tur zamanını da elde etti.

Öte yandan Vettel, bir sezon içinde lider gidilen tur sayısında Nigel Mansell'in rekorunu geride bıraktı ama rekorlara odaklanmadığını ifade etti.

Vettel yaptığı açıklamada: "Bunu düşünmüyorum. Devam edebileceğimizi düşünüyorum. Araç muhteşem ve takım keyif alıyor. Sezon başından beri bir süreç içindeyiz. Her yarıştan keyif alıyoruz. Harika olan şey, her sabah garajda yürüdüğünüzde tam gaz çalıştıklarını görüyorsunuz. Başardıklarımızı bilmemizle birlikte hâlâ aç olduğumuzu, motivasyon eksikliği yaşamadığımızı görmek gerçekten keyif verici. İnsanlar sorularla geliyor ama biz doğru cevaplarla geri dönüyoruz. Bu yüzden, bunun sona ermesini istemiyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler