« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bizim hakkımız birincilikti ama..."

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda bronz madalya kazanan Goalball Milli Takımı oyuncularından Tuncay Karakaya ve Hüseyin Alkan Erzurum'da törenle karşılandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erzurum Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde karşılanan görme engelli sporcu Hüseyin Alkan, burada yaptığı konuşmada, Erzincanlı olduğunu, Erzurum Görme Engelliler Spor Kulübü'nü temsilen Paralimpik Oyunları'na katıldığını söyledi.

Oyunlara hazırlanırken Erzurum'da kamp yaptıklarını da ifade eden Alkan, “Çok verimli bir kamp oldu. Gençlik hizmetleri ve spor il müdürümüz, valimiz bizimle çok ilgilendi. Olimpiyatlarda bu başarıyı elde edeceğimizin farkındaydık. Ancak ülkemizin bunu görebilmesi basına bağlıydı. Bu konuda Erzurum basınına teşekkür ediyorum” dedi.

Erzurum'da eğitim gördüğünü belirten Alkan, “Erzurum Körler Okulu, goalballin gelişimi açısından çok önemli. Erzurum, goalball açısından Ankara'dan sonra bir mihenk taşı. Ankara bu konuda çok ileride. Erzurum'da GAP Oyunları olsun bölgesel ligler olsun turnuva düzenlendi. Erzurum'un bu işte çok emeği var” diye konuştu.

Alkan, bir basın mensubunun kente neden otobüsle geldiklerini sorması üzerine “Otobüs veya uçak fark etmezdi. Olaylar bir anda gelişti. Farklı bir boyuta taşımaya gerek yok” şeklinde cevap verdi.

Tuncay Karakaya da Muşlu olduğunu, Ankara Goalbaalspor da oynadığını belirterek, “Bizim hakkımız birincilikti. Ne yazık ki bronz madalya aldık. Biz birinciliği hedefliyorduk. Alamadık, kısmet değilmiş. İnşallah önümüzdeki olimpiyatlarda altın madalyayı hedefliyoruz” dedi.

Karakaya ve Alkan'a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri çiçek verdi. Milli takım sporcuları daha sonra kendilerini karşılamaya gelenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler