ADANA HABERLERİ

"Bizim Bir Okulumuz Var Projesi"

IHA
27.07.2015 - 09:50Son Güncelleme :

ÇUKUROVA ROTARY KULÜBÜ VE ÇUKUROVA ROTARACT KULÜBÜ İLE BİRLİKTE YALMANLI KÖYÜ İLKOKULUNDA İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLADILAR.

IHA

Çukurova Rotary Kulübü ve Çukurova Rotaract Kulübü üyeleri, “Bizim Bir Okulumuz Var Projesi” kapsamında Adana’nın Seyhan ilçesi Yalmanlı Köyü İlkokulu’nda iyileştirme çalışmalarına başladı.
Uluslararası Rotary Kulüp 2430. Bölge Guvernörü Canan Ersöz, Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Tolga Tutaş, Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Lütfi Candır, Çukurova Rotaract Kulübü Başkanı Hande Yurdaer ve Rotaractları çiçeklerle karşılayan köy halkı, çocukların geleceğine ilişkin çalışmalar için teşekkür etti.
Uluslararası Rotary 2430. Bölge olarak bütün kulüplerin birer okulu iyileştirme çalışması yapacağını belirten Canan Ersöz, “Her kulüp, olanakları çerçevesinde okul ihtiyaçlarını gidermek için önderlik yapacak. Toplumun diğer kesimlerini ve kamu kurumlarını da işin içine katarak okulları iyileştirme çalışması yapacağız. ‘Bizim Bir Okulumuz Var Projesi’ kapsamında 6 Rotary Kulübümüz farklı okullarda çalışma yürütüyor” dedi. Okulda, dış cephe boyaması, tuvaletlerin iyileştirilmesi, muslukların hijyenik hale getirilmesi için çalışmalara başladıklarını, ilk etapta okulu boyadıklarını vurgulayan Ersöz, “Amacımız bizleri yetiştiren topluma vefa borcumuzu bir nebze de olsa ödemek. Hepimiz mensubu olduğumuz topluma karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve gönüllü olarak hizmet ediyoruz. Yaptığımız işlerden de büyük keyif alıyoruz” diye konuştu.
“BOYAMA YAPTILAR”
Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Lütfi Candır ise proje kapsamında Yalmanlı Köyü İlkokulu’nda dış cepheyi boyadıklarını, sıva tamiratlarını gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Okulun ek binasının kapı ve pencerelerini sponsor aracılığıyla yapacaklarını ifade eden Candır, “Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) ile birlikte ortak proje çerçevesinde kütüphane yapacağız, kütüphaneyi kitaplarla donatacağız. Seyhan Belediye Başkanımız ile görüşme halindeyiz. Okulun futbol sahasını yeniden düzenlemek için girişimlerde bulunacağız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Canan Ersöz, Lütfi Candır, Hande Yurdaer, Tolga Tutaş ve Çukurova Rotaract Kulübü üyeleri, tulumları giyerek okulun dış cephe boyamasına yardımcı oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden "Bizim Bir Okulumuz Var Projesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Bizim Bir Okulumuz Var Projesi" haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı