Gündem Haberleri

  Bizi yönetenlere hakkımı helal etmiyorum

  Yaşar KORKUSUZ Ahmet ÖZMEN / DHA
  09.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesinde PKK’lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Komando Uzman Çavuş Metin Can’ın babası 52 yaşındaki Güngör Can, “Vatan sağ olsun ama bizi yönetenlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.

  ŞEHİDİN BABA EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

   

  İŞTE ŞEHİDİN YÜREK YAKAN KLİBİ / WEB TV

   

  KOZAN ŞEHİDİNE AĞLIYOR

  DAĞLICA’da şehit düşen Komando Uzman Çavuş Metin Can’ın acı haberi Adana’nın Kozan ilçesindeki babaevini üzüntüye boğdu. Bekar olan ve Hakkari Dağ ve Komando Tugayı’ndaki görevine 6 ay önce başlayan oğlunun şehit olduğu haberini arı kovanlarının bulunduğu Kahramanmaraş’ta öğrenerek Kozan’a gelen 52 yaşındaki baba Güngör Can, Türkeli Mahallesi Özbekistan Sokak’taki evinde taziyeleri kabul etti. Acılı baba Güngör Can, şehit oğlu ile üç gün önce telefonla konuştuğunu belirterek, şunları söyledi:

  Vatan sağ olsun

  “Vatan sağ olsun, bu kadar diyorum başka bir şey demiyorum. En son üç gün önce telefonla görüşmüştük. ‘Babacığım beni merak etmeyin. Üç gün sonra görev bitiyor aşağıya ineceğim o zaman daha rahat görüşürüz’ demişti. Şehit olduğu gece saat 23.15 çağrı bıraktı, ben de aradım. Ama ulaşamadım. Ben, bizi yöneten insanlara hakkımı helal etmiyorum. Benim çocuğum, biz bunu hak etmedik.”

  Annenin acısı

  Metin Can’ın şehit haberini aldıktan sonra sinir krizi geçiren 50 yaşındaki annesi Seçil Can, sağlık görevlilerinin yaptığı sakinleştirici iğnelerle uyutuluyor. Şehidin ablası 27 yaşındaki İkbal Özgüner, kız kardeşi 22 yaşındaki İlkay Can ile diğer kardeşi 11 yaşındaki Mete Can ise yakınları tarafından teselli edildi. Şehidin eniştesi 32 yaşındaki Murat Özgüner, Metin Can’ın Kozan’a en son Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmek için geldiğini, dönüşte de herkesle helalleştiğini anlattı. Can ailesinin tek katlı evinin bulunduğu Sokak ise Türk bayraklarıyla donatıldı.

  Askerler teselli etti

  ŞEHİT Metin Can’ın tek katlı baba evi askerlerin akınına uğradı. Resmi üniformalı bir astsubay acılı babayı teselli etmeye çalışırken sık sık eve gelen subayların Güngör Can’ın elini öptüğü görüldü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı