« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizi üzmeyin destek verin

‘Olumsuz tezahüratın bize hiçbir yararı olmaz. Taraftarlarımızın bize sabırla destek vermeleri gerekir.’

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın Brezilyalı golcüsü Ailton Gonçalves Da Silva, taraftarların olumsuz yöndeki tezahüratlarının futbollarını çok etkilediğini belirterek, ‘Bizi üzmeyin, destekleyin’ çağrısında bulundu.

Bolton maçında siyah beyazlı takımın tek golünü atan Ailton, ‘Taraftarlarımız bize kızgın olabilir, bu doğaldır. Çünkü arzu edilen yerde değiliz. Taraftarlarımız maddi ve manevi fedakarlık yaparak maçlarımıza geliyor. Dolayısıyla verdikleri paranın karşılığını almak istiyorlar. Onların yerinde ben olsam belki ben de aynı şeyi yaparım ama bizi protesto etmelerini istemiyoruz. Olumsuz tezahüratın bize hiçbir yararı olmaz. Bize sabırla destek vermeleri gerekir’ diye konuştu.

Ailton, Bolton maçı için de, ‘Kazanmamız gereken bir maçtı ama içinde bulunduğumuz şartları göz önüne alırsak, kaybetmememiz de başarı sayılmalıdır’ yorumunu yaptı.

Bu arada Beşiktaş Kaptanı Tayfur Havutçu, Bolton karşısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, ‘Puan kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama sonuçta bir puan aldık’ dedi. Brezilyalı futbolcu Kleberson da maça iyi başladıklarını dile getirerek, ‘Daha sonra rakibin atak oyuncuları ileride iyi top tutarak önemli pozisyonlar yakaladı.

Sonuçta berabere kaldık. Bu da iyi bir sonuç’
dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz