"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bizi rahat bırakmıyorlar

Güzin Abla

Rumuz: Yaşamaya Hakkım Yok mu?

Sevgili Ablacığım, 44 yaşında, çok sevdiği eşini dört yıl önce kalp krizi sonucunda kaybetmiş bir kadınım. Bu beklenmedik ayrılık beni yıktı, hayata küstürdü. Ne yazık ki çocuğumuz da olmamıştı. Yaşım ilerledikçe yalnızlık daha da çöktü üstüme. Evin sessizliğini TV'nin sesini açarak kırmaya çalışıyordum. İşte bu ruh halinde, önceleri sırf yalnızlıktan kurtulmak için, kendimden oldukça genç bir adamın ilgisine karşılık verdim. Daha sonra da ona bağlandım. Şimdi beraber yaşıyoruz. Ancak çevrem, yakın dostlarım, hatta akrabalarım beni kınadıklarını açık açık söylüyor, görüşmek istemiyor. Evlenmeyi düşünmüyorum. Çünkü benden genç ve bir gün çekip gidecek. İlerisi olan bir ilişki değil. Mutlu olduğum kadar sürdüremez miyim, bana neden hak tanımıyorlar, sizce ne yapmalıyım?

Sen yalnızlıktan boş duvarlarla konuşurken o şimdi seni kınayan dostlar akrabalar nerdeymiş sevili kızım? 44 yaşında, olgun, sorumluluklarını bilecek çağda bir kadınsın. Genç ve tecrübesiz bir kadın değilsin ki. Bu derin yalnızlığını hiç kimsenin anlaması mümkün değil. Hesap vereceğin ya da bu beraberliğin yüzünden hayatı alt üstü olacak bir kimsen de yok. O genç adam da evli olmadığını göre, kime ne senin ilişkinden! Sen de bu ilişkinin geçici ve kısa süreli olduğunun farkındasın. Ancak hiç değilse bir süre mutlu olmaya, mutluluk oyunu oynamaya çalışıyorsun. Zaten mutluluk hep anlık bir tat değil midir? İnsanlar acımasızdır. Hep başkalarını tenkit etmeye, kınamaya hazırdırlar. Başkalarının duygularını, acılarını, üzüntülerini düşünmezler bile. Senin yalnızlığını paylaşmaya gelen bir yakının oldu mu bu arada? Sana destek olmak isteyen çıktı mı? Üzülme kızım, sen beraberliğini yaşamaya bak. Yine de bakarsın, hiç beklemediğin şekilde evlenip, düzenli ve sürekli bir beraberliği de tadabilirsin. Neden olmasın? Bugün artık kadınlar kendilerine çok iyi bakıp genç kalmayı başarıyorlar. Aradaki yaş farkı da zamanla kapanıp gidiyor.

FAKS: 0212 677 04 21

X