"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Bizi kim delirtti

BEN şimdi bugün size hiçbir şey yazmayacağım. Okuduğumuz haberlere şöyle bir bakacağız. Bütün bunların bir günün haberleri olduğunu belirtmeme ayrıca gerek yoktur sanırım.

Trafik suçlarında ceza kesilemeyecek ‘imtiyazlı sınıf’ İçişleri Bakanlığı genelgesiyle trafik polislerine duyuruldu. Trafik polisi, artık milletvekili, asker-sivil tüm hakim ve savcılar ile diplomatik görevlilere ceza tutanağı yazamayacak.

Erdoğan kulisi bastı, Güler gensorudan kurtuldu. CHP’nin Enerji Bakanı Hilmi Güler hakkında Mavi Akım’da devleti zarar uğrattığı iddiası ile verdiği gensoru önergesinin Meclis gündemine alınması reddedildi. Görüşmelere gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP’lilerin kuliste oturduğunu görünce, ‘Arkadaşlar içeri geçelim’ dedi. AKP’liler, Erdoğan’ın peşinden Genel Kurul’a girdi. Muhalefetin gensoru açılması yönündeki oylarına rağmen önerge reddedildi.

Doğalgazda Ali Şen düzenlemesi. TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı AKP milletvekili Soner Aksoy, TBMM Başkanlığı’na bir yasa teklifi sundu. Teklif yasalaşırsa, doğalgaz satan ülkelerin şirketleri doğalgaz kontrat ihalesinde en uygun teklif veren şirkete değil, daha sonraki sıralarda yer alan şirketlere devir yapabilecekler. Böylece Rus doğalgaz şirketi Gazprom, Ali Şen ile ortak olduğu Bosphorus şirketi ihalede en uygun teklifi vermese de bu şirkete devir yapabilecek.

İşçiye, memura yüzde 40, futbolculara sadece yüzde 15 vergi. TBMM Bütçe komisyonu, trilyonluk transfer ücretleri alan futbolculardan 2015 yılına kadar yüzde 15 vergi alınmasını kabul etti. Oysa 488 YTL’lik asgari ücretten bile yüzde 40 kesinti yapılıyor, geriye net 350 YTL kalıyor.

Tekel’in 14 yıl önce 5 milyon dolarlık bir proje olarak başlayan, maliyeti bugünkü fiyatla 236 milyon doları bulan ikiz kuleleri yeniden satışa çıkıyor. Ankara-Eskişehir yolu üzerinde büyüklüğü 147 bin metrekareye ulaşan ikiz kulelerin geçen yıl yapılan ihalesinde tek teklif 70 milyon dolarla TOBB’dan gelmişti.

Kadıköy İçerenköy’de bulunan ve bir süre önce Sağlık Bakanlığı’na devredilen Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nin huzurevinde kalan 70 yaşlı insana, beklemedikleri bir yazı geldi. Huzurevinin 3 ay içinde kapatılacağını duyuran yazıda, yaşlılara kalacakları bir adres de gösterilmiyor.

Çaldıkları lüks BMW’yi sahibine satmak isteyen hırsızlar polisin kurduğu tuzaktan kaçtı. Daha sonra aracın sahibini arayan hırsızlar ‘Kendini devlet babanın şefkatli kollarına bırakmışsın. Arabanı da onlar kurtarsın. Şimdi gidip yakacağız’ dediler.

Sokağa terk edilen çocuk sayısında artış. SHÇEK son 9 yılda aileleri tarafından sokağa terk edilen 2 bin 197 çocuğu koruma altına aldı. (Gerçek rakamı tahmin etmek bile istemiyor insan değil mi?)

İzmir’de yolu uzattığı için taksiciye 2 YTL az ödeme yapan genç, eşinin gözü önünde taksi şoförü tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Ve son olarak ‘Türkiye’de ruh sağlığında kara tablo’ başlıklı habere bakıyoruz: Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Sercan, dünya genelinde 100 bin kişe 3.6 psikiyatrist düştüğünü, Türkiye’de ise bu oranın 1.5 olduğunu açıkladı.

Ben bir şey eklemeyeceğimi söylemiştim... Buyrun şifa niyetine...
X