Gündem Haberleri

  Bizi ‘Enişte’ yaktı

  Hürriyet Haber
  27.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  RP il başkanları, Kanal 7'yle ilgili iddiaların, Özer Çiller programından sonra gündeme getirildiğini söylediler. Parti yönetimini Çiller Ailesi'yle birlikte davranmakla suçlayan il başkanları, ‘‘İyi ki başbakanlığı Çiller'e vermemişiz. Yoksa başımıza daha çok iş gelirdi’’ dediler.

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller, DYP'den sonra RP'yi de karıştırdı. RP'nin önceki gün ve dün yapılan il başkanları ve MKYK toplantılarında, partiyi zor durumda bırakan Kanal 7 skandalı nedeniyle Özer Çiller boy hedefi oldu. Kanal 7'nin Özer Çiller'e ‘‘aklanma’’ olanağı tanıyacak şekilde yayın yapılmasını eleştiren RP'liler, ‘‘Belediyelerimiz ve Kanal 7'ye yönelik bütün iddialar Özer Çiller'in ekrana çıkmasından hemen sonra başladı. Bu tesadüf değil’’ dediler.

  Bazı RP il başkanları, kendi aralarındaki sohbetlerde, ‘‘DYP bile uzak durmaya çalışırken, Özer Çiller'i savunmak bize mi düştü. Biz de Çiller Ailesi tarafındaymış konumuna düştük’’ eleştirisi getirirken, parti yöneticileri ise il başkanlarından gelen eleştirilere ‘‘Kanal 7 tarafsız bir yayıncılık örneği vererek, hakkında bir takım suçlamalarda bulunan bir kişiye bu konuda kendi görüşlerini de açıklama olanağı tanımıştır’’ yanıtını verdiler.

  RP'li bir il başkanı, toplantıda, ‘‘Özer Çiller Kanal 7'ye çıktı diye bütün bunlar oluyorsa, ya bir de Refahyol döneminde Başbakanlığı Tansu Çiller'e verseydik, Allah bilir başımıza neler gelirdi’’ dedi.

  İl başkanları, parti yönetimini Anayasa Mahkemesi'nde kapatma davası açılmasından sonra takındıkları pasif tutum nedeniyle de eleştiri bombardımanına tuttular. RP Lideri Necmettin Erbakan ve arkadaşları ise il başkanlarına, ‘‘RP'yi kimse kapatamaz. Ortada kapatma nedeni olabilecek birşey yok. Ancak, bu dönemde dikkatli olmamız gerekiyor. Yanlış anlamalara yolaçabilecek tutum ve davranışlardan kaçınılması lazım. Ancak, parti faaliyetleri sürmektedir. Bölgelerinizde halkın da nabzını tutarak, yarın seçim olacak gibi çalışmalarınızı sürdürün’’ tavsiyesinde bulundular.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı