Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bizi artık rahat bırakın

  Orhan SAAT / İSTANBUL
  05 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ağustos 2006 - 00:19

  Oğlu Şeref Can’ın bulunmasından sonra yaşadıklarıyla Türkiye’nin dikkatini çeken Tuncay Engin basına seslenerek, "Kararıma saygı duymanızı ve bizi yalnız bırakmanızı rica ediyorum" dedi.

  Dört ay boyunca, oğlu bildiği Şeref Can Engin’in bulunması için var gücüyle arama yapan, ancak gerçek oğlu olmadığını öğrenince şoke olmasına rağmen soğukkanlılığını koruyan Tuncay Engin, dün eşi Yıldız Engin’le birlikte destek aldıkları psikiyatrist Tanju Sürmeli’nin yanında yaptığı açıklamada çok üzgün olduğunu söyledi. Tuncay Engin, şöyle konuştu:

  "Dört aydır kamuoyunu meşgul eden bir olay yaşadık. Şeref Can’ı bulmak için bütün birimler seferber oldu. Analar benimle birlikte gözyaşı döktü ve çocuk bulundu. Peşinden bir sürü olayla karşı karşıya kaldık. Ben olayların bu şekilde gelişmesinden hoşnut değilim. Kanuni süreç başlamıştır. Türk toplumunu aldatacak hiçbir harekette bulunmadım. Çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Benim bir kızım var. Onun geleceği için alacağım kararlarla kendi özel yaşantımı sürdüreceğim. Türk toplumundan da, böyle buruk bir sevinç ve üzüntü yaşattığımız için özür diliyorum."

  DNA TESTİ YAPTIRACAK

  Engin DNA testi yaptıracağını, test sonucuna ve hukuki sürece göre boşanıp boşanmayacağına karar vereceğini de söyledi.

  Sağlıklı bir karar alabilmesi için basının kendilerini rahat bırakmasını ve anlayışla karşılamasını isteyen Tuncay Engin şunları ekledi:

  "Çünkü olaylar haber harbi şeklinde devam ettikçe herkesin psikolojisinin daha da bozulacağından ve bir vebal ödeneceğinden korkuyorum. Kurban aranmasın. Bundan sonra kesinlikle hiçbir basın yayın organıyla görüşmeyeceğim ve açıklama yapmayacağım. Bazı basın organlarının bu olayı bir Türk filmine çevirme gayretleri içerisinde olduklarını görüyorum ve olayların gittikçe magazinsel bir hale gelmesinden endişe duyuyorum. Kararıma saygı duymanızı ve bizi yalnız bırakmanızı rica ediyorum. Yüce Türk adaleti suçlu ya da suçluları ortaya çıkaracak, kamuoyu bunlara gerekli cevabı ve cezayı verecektir. Ben şehitlerimin ve Türkiye’nin evladıyım. Değerlerime sahip çıkarak yaşayacağımı herkese ilan ediyorum."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı