« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bize niye pas vermiyorsun Kader!

Manisa maçının son dakikasında topu uygun durumdaki Sabri ile Mustafa Sarp yerine Nonda’ya veren Keita, takım arkadaşlarının tepkisiyle karşılaştı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

MANİSASPOR maçında ikinci yarıda görev yapan Abdul Kader Keita’nın neredeyse ayağına gelen her topu Nonda’ya aktarması takım arkadaşlarının sabrını taşırdı. Maçın uzatma dakikalarında yaşanan olayın stresi soyunma odasına da sıçradı. 90+5’te pasını sağ çizgiden boş olan Sabri ve çaprazında uygun durumdaki Mustafa Sarp yerine iki kişinin marke ettiği ‘kanka’sı Nonda’ya verince olanlar oldu. Mustafa Sarp, eliyle kendisini ve Sabri’yi gösterip “Niye bize atmadın?” diyerek Keita’ya tepki gösterirken Sabri de hırsından çimleri tekmeledi. Soyunma odasında Keita’ya tepki gösteren sarı kırmızılı futbolcular,  “Kader neden sadece Nonda ile oynuyorsun?” diye çıkıştılar.  

Nonda’ya 3 asist yaptı

OYUNUN son 25 dakikasında görev alan Keita, bu sürede tam 8 kez Nonda’ya pas verme girişiminde bulunurken 4’ünde başarılı oldu. Sonuncusunda ise arkadaşları tepki gösterdi. Ligde 4 asisti bulunan Afrikalı futbolcunun 3’ünde Nonda’yı golle buluşturması ise dikkat çekici.


Bunları da Beğenebilirsiniz