Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Bize mahkum demeyin, biz mahkum değiliz'

  Cem TURSUN - İSTANBUL DHA
  25.08.2009 - 11:08 | Son Güncelleme: 25.08.2009 - 11:08

  Birinci Ergenekon davasının 105. oturumu başladı. Duruşmaya aralarında Veli Küçük, Doğu Perinçek, Muzaffer Tekin’in ve birleştirilen Danıştay dosyasıyla gelen sanıklarla birlikte 94 sanığa ulaşan Ergenekon davasına 25’i tutuklu 27 sanık hazır bulundu.

  Duruşma öncesinde salonda bulunan yakınlarıyla selamlaşan tutuklu sanıklardan Veli Küçük’ün sözleri dikkat çekti. Küçük, yakınlarına dönerek “Allah der ki, Siz şehitlere ölü demeyin, onlar diridirler. Siz bize mahkum demeyin, biz mahkum değiliz. Biz vatan için cumhuriyet için askerlik yapıyoruz. 35-40 sene askerlik yaptık, iki sene daha askerlik yapıyoruz" dedi. Ayrıca Veli Küçük, yanındaki Muzaffer Tekin’i göstererek bu da terörist albaylardan dedi ve birlikte gülüştüler.

   

  Mahkeme heyetinin salona gelmesiyle başlayan duruşmaya tutuksuz sanık İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever’in savunmasıyla devam edildi. Öte yandan Danıştay davasının aralarında Osman Yıldırım ve Alparslan Arslan’ın da bulunduğu altı sanık da mahkeme salonundaki yerleri aldı. Danıştay saldırısının tetikçisi Alparslan Arslan’ın her duruşmada olduğu gibi duruşma salonuna girmesinin hemen ardından salondan jandarmalar eşliğinde dışarı çıkartıldı.

   

  Duruşma Ferit İlsever’in savunmasıyla devam ediyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı