« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bize inanın başaracağız

Taraftarlara seslenen Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Bross, “Toulouse maçında arkamızda olup bizlere inanmalılar. İyi zamanda yanımızda oluyorlarsa, kötü günde de terketmemeliler” diye konuştu.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Hugo Broos, taraftar desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi, “İyi zamanda yanımızda oldukları gibi kötü zamanda da bizi terketmemelerini diliyorum. Toulouse maçında bize inanırlarsa herşeyi başarabiliriz“ diye konuştu.
Kulübün dergisine açıklamalarda bulunan Belçikalı hoca, UEFA Avrupa Ligi play off maçındaki rakipleri Toulouse’un kolay lokma olmadığını ifade ederken şunları söyledi:

“Fransız takımları teknik kapasitesi yüksek ve çok iyi organize olmuş ekiplerdir. Bu maçta üst düzey futbolumuzu sergileyip futbolun gereklerini yerine getirebilirsek rakibimizi eleyebiliriz. Tek dezavantajımız, ilk maçın kendi sahamızda olması. Bunu da 2 farklı galibiyet elde edersek lehimize çevirebiliriz. Hedefimiz, hem ülke içinde, hem de yurt dışında taraftarlarımızın yüzünü güldürmek olacak.“

Bizimle olsunlar

Antrenörlerin ellerindeki transfer listelerini kulüplerin bütçelerine göre şekillendirdiğini vurgulayan Bross, takımındaki ortamın da çok iyi olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

“Taraftarların her zaman bizimle olmasını arzu ediyorum. Taraftardan zor olanı yapmalarını isteyeceğim. İyi zamanda yanımızda oldukları gibi kötü zamanda da bizi terketmemelerini diliyorum. Bizleri terketmezlerse, bize inanırlarsa biz de istediklerini başarabiliriz.“

İlk hedef Toulouse

Futbolculuğu  döneminde defans oyuncusu olmasına rağmen, antrenörlük döneminde hep hücumu düşündüğünü belirten Bross, “Savunma oynadığım dönemlerde bile hücuma önem verirdim. O yüzden ofansif futbol oynatma konusunda teknik adamlık dönemimde sıkıntı yaşamadım. Belçika’yla burayı kıyasladığımda sadece Standart Liege’in bu seviyede olduğunu söyleyebilirim. O yüzden burası profesyonellikte Belçika’dan çok ileride. Ailemin de Trabzon’a gelmiş olmasıyla çok rahatladım.  Süper Lig’de kaliteli takımlar ve kaliteli futbolcular mücadele ediyor. Biz de kaliteli bir takımız. Kadromuzdaki isimler de kaliteli. Bu lige yakışıyoruz.

Kısa vadedeki en önemli hedefim, Toulouse’u eleyip, takımımla Avrupa Ligi’ne kalabilmek. Ligi de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın üzerinde bitirmek” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz