« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bize güvenin merak etmeyin

Milli Takım umuda uçtu. Teknik direktör Fatih Terim Almanya’ya gitmeden önce, "Bize güvensinler, gerisini merak etmesinler" dedi. Emre Aşık ise "Portekiz maçı zor geçecek. Grubun iki favorisi karşılaşacak" diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
A Milli Futbol Takımı, İsviçre ve Avusturya’nın haziran ayında ortaklaşa düzenleyecekleri 2008 Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi kamp çalışmaları için Almanya’ya gitti. Atatürk Havalimanı’nda açıklama yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olacaklarına inandıklarını belirterek, "Bize güvensinler, gerisini merak etmesinler" dedi.

Güçlü bir ekip

Antrenör Metin Tekin ise turnuvaya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade ederek, "Portekiz gibi güçlü bir rakiple oynayarak turnuvaya başlayacağız. Keyifli futbol oynayan iki ülkenin karşılaşması olacak. En iyi sonuç galibiyet, ama puanla başlamak da başarıdır. Turnuvada en iyisini yapıp, finale kadar gitmek istiyoruz" diye konuştu.

Emre Aşık ise Portekiz ile zor bir maç yapacaklarını kaydederek, "Grubun iki favorisi karşılaşacak, zor bir maç olacak. İlk önce yenilmemek için oynayacağız. İyi bir başlangıç, bizi gruptan çıkarır. Halkımız dualarını eksik etmesin" şeklinde konuştu.

500.000 YTL’Lik JEST

Milli Takım, Almanya’ya gitmeden önce Acun Ilıcalı’nın sunduğu Var mısın Yok musun adlı yarışma programına katıldı. Fatih Terim, Aurelio’nun önünde bulunan 22 numaralı kutuyu seçti. Son 2’ye girildiğinde Hamdi Bey’in 300.000 YTL’lik teklifini kabul etti. Terim, oyuncuların da kendi aralında topladıkları 200.000 YTL’yle birlikte toplam 500.000 YTL’yi Çoksev ve Kolon Vakfı’na bağışladıklarını açıkladı.

VIP uğurlama

EURO 2008 finalleri öncesinde kamp ve hazırlık maçı yapmak üzere Almanya’ya giden A Milli Futbol Takımı yöneticileri ve futbolcuları dün Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda uğurlandı. Milli Takım’ın gittiği sırada Ankara’dan gelen Meclis Başkanı Köksal Toptan, oyuncularla karşılaştı, başarı diledi. Toptan, "Milli Takımımız son maçlarda çizdiği başarı grafiğiyle göz dolduruyor. Finallerde güçlü takımlar var ama millilerimiz de en az onlar kadar iddialı. Bütün takımlar gibi Milli Takımımızda favori. Başarılı bir sonuçla döneceklerine inanıyorum" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz