« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bize bizden başkasının faydası yok

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takımının transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunurken, "Bir kaleci, bir sağ bek, iki de orta saha oyuncusu almak istiyoruz" dedi.

Emre KOŞAK/BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Bursa'da yayınlanan yerel bir televizyon kanalının programına telefonla bağlanan Ertuğrul Sağlam, görüştükleri oyunculara tekliflerini sunduklarını, artık cevaplarını beklediklerini belirtti, şöyle konuştu:

"Zaten öyle çok yoğun bir oyuncu talebimiz yok. Bir kaleci, sağ bek, iki de orta saha oyuncusu almak istiyoruz. 4 tane oyuncu alıp transferi kapatacağız yani çok da acele davranıp hata yapmak istemiyoruz. Rakiplerimiz büyük paralar vererek oyuncu transfer ediyor, taraftarlarımız da bu yüzden bir şeyler bekliyor ama biz onlardan biraz daha sabırlı olmalarını bekliyoruz. Bizim görüştüğümüz oyuncuları kamuoyuyla paylaştığımız zaman transferin olabilirliği azalıyor. Kulübü bu futbolcuyu verecekse bile o rakamın üstünde bir fiyatı telaffuz etmeye başlıyor."

"BAŞKAN TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİ"

İngiltere ve İskoçya gibi ülke futbolcularının konuşulduğunun hatırlatılması üzerine futbolcu isimleri olmasa da transfer yapılacak ülkelerin tutturulduğuna işaret eden Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz sezonların aksine çok ciddi oyuncuları, takımımıza kazandırmak istiyoruz. Başkanımız da kulübün tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Geçen sene kulübün çok borçları vardı. Büyük hedefleri kovalayacak, Bursaspor'u sağlam temellere oturtturmak açısından geçen sene biliyorsunuz çok para harcamadık. Sıkıntılar yaşadık ama çok büyük paralar verip de oyuncu almadık. Yine üçüncü veya dördüncü de olabilirdik. Sezon başı yaptığımız harcamayla çok iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Şu da olabilirdi yani çok iyi 3-4 tane oyuncu alırdık ama bu şartlarda, ülkenin bize bakış açısının bu olduğu ortamda ne yaparsak yapalım daha iyisini yapamayacağımız bir durum söz konusuydu bu sezon. Onun için daha çok para harcayıp en azından ekonomik açısından geleceğimizi sıkıntıya sokmadık. Ama seneye çok daha iyi oyuncularla bu sezonki tecrübemizle beraber daha iyi bir takım oluşturursak, daha iyi bir netice elde edebilme imkanımız söz konusu."

"ÇOK İYİ OYUNCULARLA DA GÖRÜŞÜYORUZ"

Çok yoğun çalıştıklarını, çok kısa zamanda transferi sonuçlandırabileceklerini açıklaşyan Ertuğrul Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aslında çok iyi oyuncularla da görüşüyoruz. Transferi geçen hafta da bitirebilirdik. Ama aceleye getirmemek lazım. Rakamlar çok ciddi rakamlar olduğu için bu işler hemen olmuyor. Oyuncalarla pazarlıklar, menajerlerle görüşmeler. Bir tane transfer 6-7 milyon euro rakamları bulduğu için 4 tane oyuncunun maliyetini siz düşünün artık. Çok ciddi bir rakam ortaya çıkıyor. Bizim hata yapma lüksümüz yok. Fiyatları kulübün yapısını da düşünerek oluruna çekmeye çalışıyoruz. Bugün bizim talip olduğumuz oyuncuya Türkiye'deki her kulüp talip olabilir. Ortada dönen rakamlar da çok büyük boyutlara ulaştı. Yani insanlar hiç hesap yapmadan çok büyük meblağları veriyorlar. Bizim sorumsuz davranma lüksümüz yok."

"BİZE BİZDEN BAŞKA KİMSENİN FAYDASI YOK"

Tahkim Kurulu'nun cezalarla ilgili aldığı kararlara da değinen Ertuğrul Sağlam, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Federasyonun bizle alakalı tavrı, maalesef devam ediyor. Bununla alakalı çok konuşmanın, durumu şikayet etmenin de bize bir yararı olacağını düşünmüyorum. Yani bizim çok iyi düşünmemiz lazım. Bütün Bursa, bu son olayları önümüze koyup ciddi olarak düşünmemiz gerekiyor. Bize bizden başka kimsenin faydası yok. Birbirimize daha fazla sahipleneceğiz, seveceğiz, birbirimize daha fazla yardımcı olacağız ve bir bütünlük oluşturacağız. Bunu son karşılaşmalarda gösterdik zaten, bütünleştik. Bunun neticesinde de hak ettiğimiz üçüncülüğü söke söke aldık."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler