« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizden korkuyorlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘‘Görünen o ki, bazıları Galatasaray'ın üçüncü kez şampiyon olmasını istemiyor. Bunun için de ellerinden gelen tüm çabayı sergiliyorlar’’ diyen Faruk Süren, 7 milyon dolarlık ödeme yaptıklarını belirtti

<ı>Bakan'ı ziyaret etti

Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren, dün Ankara'da, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'yü makamında ziyaret etti. Bakan'dan, Ali Sami Yen Stadı ile ilgili projeye destek talebinde bulunan Faruk Süren, Galatasaray Kulübü'nde bir süredir yaşanan mali krizin hemen hemen sona erdiğini ifade etti.

<ı>Alacaklı kalmaz

Süren, ‘‘Kimse 7 milyon dolarlık ödemeden bahsetmiyor da, kalan ufak tefek alacakları konuşuyor. Galatasaray'da kimsenin alacağı kalmaz. Tüm ödemeleri yerine getirdik. Görünen o ki, bazıları Galatasaray'ın üçüncü kez şampiyon olmasını istemiyor. Bunun için de ellerinden gelen tüm çabayı sergiliyorlar’’ diye konuştu.

<ı>Rekabetin ölçüleri

Süren, F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim arasında silahların çekildiği bir olay olabileceğine inanmadığını ve bu konuda da kendisine bir bilgi gelmediğini belirterek, ‘‘Böyle bir çirkin olayın yaşandığını sanmıyorum. Rekabetlerin ölçülerini iyi belirlemek lazım’’ dedi.

<ı>Sergen'i oynatırız

Jet-Pa tarafından bonservisi alınan Sergen'in, sarı kırmızılı formayı giyebileceğini ifade eden G.Saray Kulübü Başkanı, kulübün ekonomik sıkıntısı olmadığını vurgulayarak, ‘‘Eğer teknik direktörümüz Fatih Terim onay verirse, Sergen'i alır ve oynatırız’’ dedi.

<ı>Vergi yasası ağır

Süren, herkesin vergi vermesinden yana olduğunu da belirtip, sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Ama yeni vergi yasasında bizler için bir düzenleme yapılmasından yanayım. Rakam biraz yüksek görünüyor. Bu arada Bayrampaşa Stadı'nda oynamanın da tam anlamıyla bir futbol cinayeti olduğunu belirtmek istiyorum. Orada oynayan G.Saray'a da, İstanbulspor'a da yazık.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz