Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizden bu kadar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

BELÇİKA'nın 2 farkla önde olduğu haberi daha ilk yarının ortalarında basın tribününe geldiği anda allak bullak olduk. Hollanda ile oynadığımız artık bir formalite maçıydı. Aslında çok uzak olasılıktı finallere gitmemiz. Belçika'ya İstanbul'da yenildiğimiz gün herşey bitmişti. Bizimki sadece Kaf Dağı'nın ardındaki umuttu.

Maçı bu nedenle keyifsiz izledim. Hollanda topla daha fazla beraberdi. Aklımda kalan, durmadan bıktırırcasına pas yapmaları. Ancak bir ileri, iki geri... Mehter takımı gibi... Ünlü Hollanda, beni müthiş hayal kırıklığına uğrattı. İlk gol pozisyonuna 52. dakikada girdiler. Bu pozisyondan hemen önce de bizim net bir penaltımız vardı. Avrupalı tutar mı bizi? Arif'i resmen yere indirdiler, tık yok... Demek ki, hakemi de yeneceğiz.... Demek ki, bize başka hayat hakkı yok.

Oyun olarak ezilmedik. Haddimizi bilerek oynadık. Kalemizi iyi koruduk. Defansımızın ortasını hiç boşaltmadık. Hollanda'nın kanat ataklarına da izin vermedik. Savunmamızın ortasındaki Fatih, Alpay ve Selim mükemmele yakın oynadılar. İlker, Abdullah ve Tayfun görevlerini eksiksiz yerine getirdiler. Bana göre Tayfur takımın en iyisiydi. Oğuz, arkadaşlarını iyi yönlendirdi. Hakan, ileride tek kaldı. Çaresizdi... Yapacağı fazlaca bir şey yoktu.

Tribünde biz utanmadık. Tek eksiğimiz daha yürekli olmayışımızdı. Gol atacağımıza, en azından atabileceğimize bir inansaydık, oyunumuzu süsleyebilirdik de. Ne yapalım karşımızda şöhretler topluluğu vardı. Savaştık, boğuştuk. Harika bir sonuçla da sahadan ayrıldık. Bizden bu kadar.


Bunları da Beğenebilirsiniz