« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizde general çok ama asker az

Beşiktaş’ın tecrübeli kalecisi, “Bizlerin bir şeyler yapması lazım. Şapkamızı önümüze koymamız ve taşın altına elimizi sokmamız gerekiyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın kaledeki emektarı ve sigortası Rüştü Reçber, takımını masaya yatırdı. Bizim Stadyum programına katılan tecrübeli file bekçisi, futbolu bırakmayacağını ve 3-4 hafta sonra takımdaki yerini alabileceğini açıkladı.

Rüştü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Faal futbolcular olarak bazı şeyleri söylememiz doğru değil ama Guti’nin yaptığı yoruma katılıyorum. Tabii ki bizde general çok; askerimiz az bu bir gerçek, takım olma hüviyetinde değiliz hala.Bizlerin bir şeyler yapması lazım. Şapkamızı önümüze koymamız ve taşın altına elimizi sokmamız gerekiyor.

Yıldızlar maç kazandırır takım şampiyon yapar

Takım olma yönünde zaafımız var. Tamam çok önemli yıldızlarımız var, kaliteli ayaklarımız var. Ama yıldızlar zaman zaman maç kazandırır, takım oyunu şampiyon yapar. Takım olduğumuz zaman çok iyi yerlere gelebiliriz. Bunu yapmak da bizim elimizde. Takım olmak aslında çok basit. Herkes sorumluluk aldığı zaman biz takım oluruz. Biz zaman zaman takım için oynamayı unutabiliyoruz saha içerisinde. En büyük eksiğimiz bu.

Arkadaşlar çok rahatsız oluyor

Yabancı futbolcu sayımız fazla. Hocamız zaman zaman takımda rotasyonlar yapıyor. Q7 ve Çetesi diye de bir şey bizde yok, bu medyanın çıkardığı birşeydir. Alman arkadaşlarımızın oynamaması da hocamızın takdiridir. Bunun için yapacak bir şey yok. Medyanın, Q7 ve Çetesi var demesinden ben ve takım arkadaşlarım çok rahatsız oluyoruz. Çünkü bu takım Q7 ve Çetesi değildir bu takım Beşiktaş’tır.”

Rijkaard’a kırgınım

BARCELONA’yı her izlediğimde aklıma Rijkaard geliyor. Orada olmayışımın tek nedeni O’dur. Rijkaard’a gelirken de hoşgeldin demedim. Ona kırgınlığım var, bunu kendisi de bilir.

Guti ve Almeida yok

UEFA Avrupa Ligi’nde yarın Ukrayna’da Dinamo Kiev’le karşılaşacak olan Beşiktaş’ta Guti ve Almeida sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldı. Kritik Dinamo Kiev maçı öncesi yapılan antrenmanın son bölümünde gerçekleşen taktik maçında sol arka adalesinde sertlik yaşayan İspanyol yıldız Guti dünkü antrenmanı yarıda bırakmıştı.

Saha içinde disiplin yok

Sivok, “Bu skorlar gelebilir. En güçsüz yanımız saha içindeki disiplinsizliğimiz” dedi.

 BEŞİKTAŞ’ın savunma oyuncusu Tomas Sivok, Kayserispor yenilgisiyle ilgili olarak, “Kesinlikle tatsız bir skordu. Bu  şekilde oynamaya devam edersek bu skorlardan daha da gelebilir” dedi. Sivok, Lig TV’de katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada, özellikle takım oyununda ciddi sıkıntıları olduğunu ifade ederek, “Çok kaliteli oyuncularımız var ancak son maçlarda takım olarak iyi oynamaya başlamışken geri adım attık ve böyle bir skor geldi” diye konuştu.

Simao Sabrosa yol ayrımında

SİYAH beyazlı takımın Portekizli yıldızlarından Simao Sabrosa’nın İstanbul’da mutsuz olduğu ve ocak ayında ülkesine dönebileceği iddia edildi. Portekiz basınında yer alan bazı haberlere göre Simao’nun beklenen hedeflerden sürekli uzak kalınmasından mutsuz olduğu, taraftarın Portekizli oyuncuları ıslıklamasının da bardağı taşıran son damla olduğu ileri sürüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz