Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bizde bedeva yok

G.Saray İkinci Başkanı, "Bedava bilet veriyorsak, taraftar niye bize tepki gösteriyor?" derken Beşiktaş yöneticisi Süleyman Eren, "Aziz Yıldırım’ın herhalde dili sürçtü. Bizi kendileriyle karıştırmasın" yorumunu yaptı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, "Beşiktaş ve G.Saray dahil bizden başka herkes bedava bilet dağıtıyor. Devlet bu işe el koysun. Sahalarda küfürün kökünü kazıyalım" diyerek başlattığı kampanya ses getirdi. Bu öneriye, Futbol Federasyonu ile G.Saray ve Beşiktaş kulüplerinden tam destek geldi. Buna karşılık, Yıldırım’ın bedava bilet vermekle itham ettiği iki kulübün yöneticileri, F.Bahçe Başkanı’nın kendilerini hedef alan bu sözlerine büyük tepki gösterdi.

Gürsoy: Taraftar gelmiyor ki

G.Saray İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, "Küfürü engellemek için elimizden geleni yapıyoruz" derken, bedava bilet konusunda ilginç açıklamalarda bulundu. Gürsoy, "Bilet versek kendi taraftarlarımız bize tepki göstermezdi. Aziz Yıldırım, bu sözleri bize söylüyorsa, bir lafa 25 karşılık veririm. Yıldırım’ın bu lafları bize söylediğini hiç sanmıyorum. Çünkü taraftara bilet vermediğimiz için bu sözlerin hedefi biz değiliz. Şampiyonluğa oynadığımız dönemde bile taraftar bize tepki gösteriyor. Böyle bir durumda zaten bilet vermediğimiz için bazı olaylar oluyor. Küfürü engellemek için elimizden geleni yapıyoruz. Kadıköy’de 10 bin kişilik yer verse ne olur, taraftar gelmedikten sonra. Ali Sami Yen’i dolduramıyoruz. Seyircimiz Kadıköy’e mi gidecek?" dedi.

Eren: Herhalde dili sürçtü

Beşiktaş yöneticisi Süleyman Eren, Aziz Yıldırım’ın küfürü önlemeye yönelik çağrısına destek verirken, "bedava bilet verdikleri" yönündeki suçlamasına ise sert tepki gösterdi. "Biz kimseye bedava bilet vermiyoruz. Türkiye’de küfüre ilk tepkiyi Beşiktaş Kulübü göstermiştir" diyen Eren, şunları söyledi: "Beşiktaş yönetimi olarak kimseye bedava bilet vermedik. Bedava bilet verdiğimizi ima edenleri ispata davet ediyorum. Aziz Yıldırım’ın belki de dili sürçtü ya da kendi kulübü ile karıştırıyor! Beşiktaş’ın maçlarına gelecekler biletlerini Biletix firmasından temin ediyorlar. Stat kapılarımızda hem resmi, hem de sivil güvenlik görevlileri bulunuyor.

Küfür sorununu tüm kulüpler el ele vererek kökünden halletmelidir. Biz de yönetim olarak bu işin takipçisiyiz."

Ulusoy: Kökünü kazıyalım

FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, tribünlerdeki küfür sorununun ancak el ele verilerek çözülebileceğini savunurken, bu konuda kulüp yöneticilerinin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi. Futbol Federasyonu Asbaşkanı Affan Keçeci’nin küfürü önleme konusunda çalışmalarda bulunduğunu anlatan Ulusoy, "Sayın Aziz Yıldırım ile birlikte birçok kulüp yöneticisinin küfüre karşı başlattığı kampanyaya her türlü desteği vermeye hazırız. Tribünlerimizde artık aileleri görmek istiyoruz. Küfür konusunda Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Mehmet Ali Şahin’in de hazırladığı raporlar var. En kısa sürede masaya oturarak küfürün kökünü kazıyacak önlemler alacağız" diye konuştu.

Ne demişti?

BİZ
taraftara bedava bilet vermiyoruz. Ancak diğer kulüplerde yönetimin dışında federasyona kadar uzanan bazı insanların seyircilere bilet verdiğini biliyorum. Bunların içerisinde G.Saray ve Beşiktaş kulüpleri de var. Kimin nasıl verdiğini devlet biliyor. Devlet büyüklerine bile küfür ediliyor. Beşiktaş’ın 10 bin seyircisi gelsin ama edebiyle gelsin. Maça aile gelmek istiyorsa en güzel yeri açayım. Biz de onların içinde oturalım. Federasyon küfür konusunda radikal kararlar almalı. Gerekirse maçları oynatmasın. Bu yetkiyi hakemlere versinler. Bana küfür edenlere söylüyorum; yürekleri varsa yüzüme etsinler.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler