KIRŞEHİR HABERLERİ

Biz Ümmetiz Platformu Gönüllüsü Yaşar Kocadal :

IHA
02.09.2015 - 09:24Son Güncelleme :

Tehdit edildiğini iddia eden Biz Ümmetiz Platformu Gönüllüsü Yaşar Kocadal,

IHA

Kırşehir’de sosyal medya üzerinden kurulan bağlantılar ile ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran “Biz Ümmetiz” platformu gönüllüsü Yaşar Kocadal, PKK,DHKP-C ve ŞİA’lardan tehdit aldığını söyledi.
Aldığı tehditler karşısında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Kocadal, “Üç yıldır, sosyal medya üzerinden yaptığımız örgütlenmelerle ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyoruz. Ama yaptığımız yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşımı noktasında tehditler alıyoruz” dedi.
Yaptığı çalışmaları ve yardımları DAEŞ militanlarına ulaştırdıkları iddiası ile kendilerine tehditler ulaştığını anlatan Kocadal, “Haber sitelerinde haberlerimiz yapılarak üzerimize geliniyor ve tehdit ediliyoruz. Bizleri tehdit edenlere sosyal medya adreslerimizden yaptığımız yardımları göstermemize rağmen bizleri afişe ederek DAEŞ’le bağlantılı bir yer olarak bizleri ve adreslerimizi gösteriyorlar kendilerini DAEŞ militanı olarak gösteren kişilerden de bizler tehdit alıyoruz” diye konuştu.
Kendilerinin Suriye Türkmenlerine yardım götürme faaliyeti içerisinde olduklarını anlatan Kocadal şöyle konuştu: “Bizler Suriye Türkleri Derneği aracılığı ile Türkmen bölgesine yardım götürüyoruz. DAEŞ taraftarı olmakla suçlanıyor ve tehdit ediliyoruz. Yardım kuruluşumuzun adı dahi kullanılmadan adımızla birlikte karalama çalışması yapılıyor. Savcılık marifeti ile gerekli başvuruları yapıyoruz ama tehditler devam ediyor”
Kırşehir’de Biz Ümmetiz Platformu sosyal medya üzerinden örgütlenerek gönüllüler aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Biz Ümmetiz Platformu Gönüllüsü Yaşar Kocadal : hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Biz Ümmetiz Platformu Gönüllüsü Yaşar Kocadal : haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:35
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı