« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Biz Türkiye'yi temsil ediyoruz"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, amaçlarının her zaman daha iyisini üretmek olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Güneş, Trabzonspor Dergisi'nde yayımlanan yazısında, lige iyi başlayamadıklarını ancak daha sonra aldıkları sonuçların tam istedikleri gibi olmasa da seviyelerini biraz daha yükselttiğini belirtti.

Ligde her takımın birbirini yenebilecek kapasiteye sahip olduğunu kaydeden Güneş, “Yoğun maçlar nedeniyle kadromuzdaki oyuncuları değiştirerek kullanıyoruz. Zaman zaman gördüğümüz eksikleri dile getirerek tespitlerde bulunuyoruz. Bunların oyuncularımız tarafından gerektiği gibi algılandığını da gözlemliyoruz. Değerlendirme yaparken isimlere takılmadan, olayları yorumlama yolunu tercih etmeliyiz. Buralardan çıkaracağım dersler kuruma ve camiaya fayda getirir” ifadelerini kullandı.

Güneş, birlikte bir yarışı götürmenin mücadelesi içerisinde olduklarını belirterek, şöyle devam etti: “Amacımız her zaman daha iyisini üretmek olmalıdır. Elbette yanlışların üzerine giderek doğruyu bulacağız. Çabamız iyi niyetli ve sürekli olmalı. Yönetim, teknik heyet, futbolcu ve taraftar bütünleşmesini koruyabildiğimiz ölçüde başarı yüzdemizi de yükseltiriz. Devler ligine gelindiğinde öncelikle futbolumuzla Avrupa'da ses getirmek istiyoruz. Oynadığımız ekiplerle, dostluğun, fair-playin önde tutulduğu ilişkiler kurmayı hedefliyoruz. Sonuçlar elbette bizi bir yerlere taşır ama daha kalıcı eserler, saydığımız bu temel değerlerin üzerine kurulur.

Deplasmanda örnek olmak, kendi sahamızda misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Şu ana kadar geçen sürede bu anlamda önemli ölçüde iyi durumdayız. Bunu sürekli kılmak da yine bizim elimizde. Tüm rakiplerimize değer veriyor onlara saygıyla yaklaşıyoruz. Karşılığında da bunu bekliyoruz. Bu arada UEFA Şampiyonlar Ligi'nde sadece Trabzon'u ve Trabzonspor'u değil, Türkiye'yi temsil ediyoruz. Bu durum sorumluluğumuzu artırıyor. Bu sorumluluğa layık olmak için çok çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler