Gündem Haberleri

  'Biz toplanırız, isterlerse gelmesinler'

  ANKARA
  08.08.2012 - 21:43 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın Meclis’in olağanüstü toplanmasıyla ilgili, “Biz bu oyuna gelmeyiz” sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anında yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Biz terör olaylarıyla ilgili bilgi almak için Meclis’in toplanmasını istiyoruz. Olağanüstü toplantı istememiz gayet normal. Biz toplanacağız, gelip gelmemek onların bileceği iş” diye konuştu.

  İftarda gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bir başbakan, eğer bu olağanüstü koşulları görmüyorsa kördür, Türkiye’nin gerçeklerinden uzaktır. İran’a bakın, Suriye’ye bakın, Irak’a bakın, Rusya’ya bakın, Çin’e bakın, bütün bu olaylar ve o ülkelerden gelen söylemler, nerede görüşülecek, nerede tartışılacak. Sayın Başbakan, bütün bu olaylar konusunda Meclis’e grubu olan hangi siyasal partiye gelip, bilgi vermiştir. Kapalı bir rejimse bilgi vermeye gerek yoktur.

  14 AĞUSTOS'TA TOPLANALIM

  Biz toplanırız, isterlerse gelmesinler ROTAMIZI BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR

  'ÖNGÖRÜSÜZ BAŞBAKAN'

  Demokrasiyse gelip bilgi vermek durumundadır. Terörde geldiğimiz nokta iç açıcı değildir. Öngörüsüz bir Sayın Başbakan vardır, gerçekleri görmekten uzak bir Başbakan vardır. Biz parlamentoyu toplayacağız, kendisi gelmeyebilir, kendisinin bileceği iştir ama biz tarihi bir sorumluluğu yerine getirmek durumundayız. Bugün Parlamento toplanmayacaksa hangi gün toplanacak. Suriye’de olanlar, o olayların yarın Türkiye’ye sıçramayacağını kim garanti ediyor.

   

  'HER BİLGİYİ PAYLAŞIYORLAR'

  Milli bir politika izlenmiyor. O nedenle terörün yönlendirdiği bir AKP var. Kendi parlamentosuna bilgi vermiyor, yabancı Dışişleri Bakanlarına ellerindeki bütün bilgileri veriyorlar. Bu affedilecek bir olay değildir. Biz, Parlamento’yu davet edeceğiz, bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur.”

  Kılıçdaroğlu, kendisinin ve CHP’li vekillerin MİT tarafından dinlendiği iddiası konusunda ise, “Esad’in Suriye’de yaptığı ile Erdoğan’ın Türkiye’de yaptığı arasında bir fark mı var” diye konuştu.


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı